Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO) potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies Dowiedz się więcej na temat polityki cookies
Klikając przycisk „Przejdź dalej” lub zamykając to okno za pomocą przycisku „x” wyrażasz zgodę na zasadach określonych poniżej:
Zgadzam się na przechowywanie w urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przez ze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach dostosowania do potrzeb poprawy bezpieczeństwa, statystycznych i reklamowych. Możesz zmienić ustawienia obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Korzystając z naszych stron bez zmiany tych ustawień wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej na temat ochrony danych osobowych

Zakmnij Zakmnij
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Loading script and Flickr images

Informacje Departamentu

Uroczyste podsumowanie XII Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

Artystyczna oprawa konkursu

12 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach na moment stała się stolicą  młodych poetów. Po raz dwunasty podsumowano i rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza.

 

Uroczystość uświetnili: Agnieszka Świątkowska - sekretarza Gminy Choceń, ks. Krystian Michalak - proboszcza parafii św. Bartłomieja, Anna Puścińska - nauczyciel bibliotekarz KPCEN we Włocławku,  Ewa Wysińska - kierownik Biblioteki Gminnej w Choceniu, Danuta Kaczmarek - kierownik artystyczny zespołu „Śmiłowiónki” wraz z członkiniami zespołu oraz wielu zacnych gości.                                                                                                                       

Jak co roku w czasie tej uroczystości wielu młodych poetów otrzymało możliwość poznania twórczości swoich rówieśników i zaprezentowania swoich nagrodzonych utworów. Wszystkich uczestników i szanownych gości powitał szkolny zespół folklorystyczny pod kierownictwem przez Miłosza Kierzkowskiego.

Komisja w składzie: przewodniczący – Sławomir Gwardecki - dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach, członkowie: Danuta Czerwińska - Murawska - autorka biografii Leona Stankiewicza, Jarosław Wojciechowski   - członek Związku Literatów Polskich Oddziału Warszawskiego oraz znani w regionie poeci Mirosław Glazik i Teresa Olewczyńska po zapoznaniu się  z 230 wierszami nadesłanymi przez 130 młodych poetów przyznała 25 nagród i wyróżnień.

Lista laureatów w kategorii szkół podstawowych:

  • I nagroda - Antonina Rychlewska SP nr 41 im. S. Staszica w Warszawie,
  • II nagroda - Pola Ciunel SP im. S. Staszica nr 41 w Warszawie,
  • III nagroda - Agata Chojnicka SP w Skępem, opiekun: Edyta Cymerman,
  • III nagroda - Łucja Koźmińska MZS SP im. im. M. Kopernika w Radziejowie opiekun: Elżbieta Derucka,                                                                                                            
  • III nagroda – Julia Waszak - MZS SP im. im. M. Kopernika w Radziejowie, opiekun: Elżbieta Derucka.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Justyna Mikołajewska SP im. st. sierż. M. Majchrzaka w Kaliskach, opiekun: Anna Ambrozewicz,
  • Magdalena Karwat ZS Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku, opiekun: Iwona Gonstal,
  • Zuzanna Reznerowicz SP im. K. Makuszyńskiego w Wieńcu,
  • Mateusz Rutkowski SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, opiekun: Wioletta Perzanowska,
  • Katarzyna Wiśniewska SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, opiekun: Wioletta Perzanowska.

Lista laureatów w kategorii klas gimnazjalnych:

  • I nagroda - Kinga Rojewska ZS w Brdowie, opiekun: Dariusz Racinowski,
  • II nagroda - Aleksandra Rzadkowolska Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO we Włocławku, opiekun: Romana Wasielewska,
  • III nagroda - Julia Jabłońska Gimnazjum im. W Reymonta w Bądkowie, opiekun: Halina Dondalska,
  • III nagroda - Kornelia Walczak SP nr 22 we Włocławek, opiekun: Anna Gwardecka.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Marta Bronikowska Gimnazjum im. M. Kretkowskiej w Baruchowie, opiekun: Dorota Kacprzyk,
  • Zuzanna Wyszomierska SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie,
  • Gabriela Leszcz ZS w Brdowie, opiekun: Dariusz Racinowski,
  • Gabriela Szylar SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie, Bogusława Sobczyńska SP im. Korczaka w Choceniu, opiekun: Anna Pasiecznik.

Lista laureatów w kategorii szkół średnich:

  • I nagroda - Andrzej Jagiełłowicz XLVIII LO im. A. Dobiszewskiego w Warszawie,
  • II nagroda - Henryk Modzelewski Białobrzegi,
  • II nagroda - Michał Ziółkowski III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku, opiekun: Emilia Bordon,      
  • III nagroda - Mateusz Tokarski II LO im. M. Kopernika Włocławek, opiekun: Marzena Skierska.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Paweł Sztąderski ZS Samochodowych im. T. Kościuszki Technikum Samochodowe, opiekun: Agnieszka Pawłowska,
  • Adrianna Maciejewska III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku, opiekun: Emilia Bordon.                                                            

 

Sławomir Gwardecki - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach

 

Aneta Gabryelczyk

Kierownik Pracowni Informacji i Promocji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

we Włocławku tel.54 231 33 42 wew.40

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.cen.org.pl.

 

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

BIP Kujawsko-Pomorskie konstelacje dobrych miejsc