Aktualności

Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie Toruń 2015

Hala Widowiskowo-Sportowa w Toruniu była od piątku do niedzieli (16-18 stycznia) areną  Halowych  Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Hokeju na Trawie do lat 21. Reprezentacja Polski, której większość stanowią zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego, zdobyła srebrny medal.

Do walki o medale Mistrzostw Europy U-21 stanęły reprezentacje: Austrii, Białorusi, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Polski. Toruń już po raz drugi w historii, była gospodarzem Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. 23 lata temu turniej rozgrywany był w hali Szkoły Podstawowej nr 28, a wówczas Polacy zdobyli brązowy medal. W niedzielę nasza drużyna uległa w finale Austriakom. Brązowy medal wywalczyil Rosjanie.

Reprezentacja Polski U-21 opiera się na zawodnikach klubów z Kujaw i Pomorza. W 12-osobowym składzie, mamy aż dziewięciu przedstawicieli z regionu: pięciu laskarzy LKS Gąsawa, dwóch z Pomorzanina Toruń, jednego z LKS Rogowo oraz wychowanka Pomorzanina studenta i zawodnika AZS Politechnika Poznańska. Kapitanem Biało-Czerwonych jest torunianin Arkadiusz Rutkowski, utalentowany obrońca. Ciekawostką jest fakt, że aż pięciu kadrowiczów było w sezonie 2014 stypendystami marszałka.

Samorząd Województwa wspiera finansowo organizację 13. Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Hokeju na Trawie.

Skład reprezentacji Polski:
Bramkarze:
Mateusz Popiołkowski (AZS Politechnika Poznańska – wychowanek Pomorzanina)

Program  turnieju:
Piątek, 16 stycznia: Austria – Szwajcaria (10.00), Białoruś – Ukraina (11.10), Polska – Portugalia (12.20), Rosja – Turcja (13.30), Szwajcaria – Ukraina (15.30), Białoruś – Austria (16.40), Portugalia – Turcja (17.50), Rosja – Polska (19.00)
Sobota, 17 stycznia: Austria – Ukraina (9.00), Polska – Turcja (10.10), Szwajcaria – Białoruś (11.20), Portugalia – Rosja (12.30), 4. drużyna z grupy A – 4. drużyna z grupy B (15.30), 3A – 3B (16.40), 1. półfinał 2A – 1B (g. 17.50), 2. półfinał 1A – 2B (19.15)
Niedziela, 18 stycznia: 4A – 3B (10.00), 3A – 4B (11.10), mecz o trzecie miejsce (13.00), finał (14.30).