Aktualności

Bartosz Zakrzewski i Emil Rau, fot. Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Gratulujemy młodym mistrzom karate

Zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE z Torunia zdobyli dwa złote medale podczas  XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do. Inna zawodniczka klubu, Roksana Sadowska, wywalczyła tego dnia III miejsce podczas VIII Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate-Do Seniorów. Gratulujemy!

Zawody rozegrano w 1 czerwca w Gdańsku. Na najwyższym podium Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci dwukrotnie stawał Bartosz Zakrzewski. Pierwszy złoty medal zdobył indywidualnie w konkurencji kata chłopców 9-8 kyu. Po drugi złoty krążek sięgnął wspólnie z kolegą klubowym Emilem Rau w konkurencji en-bu chłopiec/chłopiec 9-7 kyu. Dla obu chłopców był to debiut na tak poważnej sportowej imprezie. W zawodach rywalizowało w sumie około tysiąca młodych karateków.

Równocześnie z Ogólnopolskim Pucharem Dzieci rozgrywany był VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do Seniorów.  Zawodniczka Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE Roksana Sadowska zajęła w tej rywalizacji medalowe, trzecie miejsce. Na macie rywalizowali ze sobą najlepsi polscy karatecy, wyłonieni w trzech turniejach Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018, a także zawodnicy z Litwy, Ukrainy i Rosji.