Aktualności

Sukcesy naszych lekkoatletów w Tampere i w Londynie

Adrianna Sułek drugą wicemistrzynią świata juniorek w siedmioboju! Troje lekkoatletów z regionu z reprezentacją Polski zajęło drugie miejsce w Drużynowym Pucharze Świata w Londynie!

Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz) po zaciętej walce do ostatniej konkurencji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorek w siedmioboju. Jej wynik – 5939 punktów – to nowy rekord Polski do lat 20. Gratulujemy!

Podopieczna Wiesława Czapiewskiego uzyskała w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: 100 m ppł – 13.80 (rekord życiowy), skok wzwyż – 162 cm, pchnięcie kulą – 13.21 (rż), 200 m – 24.02, skok w dal – 6.06, rzut oszczepem – 39.35 (rż), 800 m – 2:12.38. Polkę wyprzedziły Niamh Emerson (Wielka Brytania) – 6253 i Sarah Lagger (Austria) – 6225.

Brąz Adrianny jest pierwszym medalem wielobojowym dla Polski w historii mistrzostw świata juniorów i jednym z dwóch krążków wywalczonych przez Biało-Czerwonych w czempionacie w Tampere (Finlandia). Drugi brązowy medal zdobyła Martyna Kotwiła w biegu na 200 m – 23.21. Przypomnijmy, że Adrianna Sułek jest aktualną stypendystką marszałka województwa.

W miniony weekend na stadionie olimpijskim w Londynie odbyły się zawody Drużynowego Pucharu Świata w lekkie atletyce. IAAF do nowej formuły Pucharu Świata zaprosił osiem najlepszych drużyn z rankingu. W stolicy Wielkiej Brytanii rywalizowały reprezentacje: RPA, Jamajki, Stanów Zjednoczonych, Francji, Polski, Niemiec, Chin oraz ekipa gospodarzy.

Biało-Czerwoni znakomicie wypadli w dwudniowych zmaganiach zajmując w klasyfikacji końcowej drugie miejsce z dorobkiem 162 punktów. Poza zasięgiem był team Stanów Zjednoczonych – 219 punktów. Kolejne miejsca zajęły: 3. Wielka Brytania – 155, 4. Jamajka – 153, 5. Francja – 146, 6. Niemcy – 137, 7. RPA – 135, 8. Chiny – 81.

W składzie reprezentacji Polski znalazło się troje zawodników z naszego regionu. Klasą dla siebie był Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz), który wygrał w pięknym stylu bieg na 1500 m – 3:52.88. Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) pobiegła w sztafecie 4×400 m, która z wynikiem 3:26.17 zajęła 4 miejsce. Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) zajął 8 miejsce w sprincie na 100 m – 10.42, a w sztafecie 4×100 m zajął 7. lokatę. Gratulujemy naszym lekkoatletom historycznego sukcesu.

Samorząd województwa od lat konsekwentnie wspiera sportowców, fundując stypendia i nagrody, finansując szkolenia oraz rozwój infrastruktury sportowej.

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

17 lipca 2018 r.

Adrianna Sułek na podium w Tampere, fot. www.pzla.pl Adrianna Sułek, fot. www.pzla.plMarcin Lewandowski i jego złoto na własnoręcznie zrobionym selfie