Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Kultura
  • „Muzyczne Barwy Regionu Chopina” w Paryżu

„Muzyczne Barwy Regionu Chopina” w Paryżu

Paweł Wakarecy

27 marca 2015 r. odbył się recital Pawła Wakarecego w Salle Cortot w Paryżu, który był kolejnym wydarzeniem w tegorocznym cyklu koncertów pn. „Muzyczne Barwy Regionu Chopina”. W repertuarze koncertu, przyjętego gorąco przez paryską publiczność, znalazły się dzieła Fryderyka Chopina i utwory Roberta Schumanna.


W ramach cyklu organizowane są recitale w miejscowościach związanych z Fryderykiem Chopinem. Poza Monachium oraz Paryżem będzie to Edynburg i Londyn.


W Paryżu koncertowi patronował Ambasador RP Andrzej Byrt. Wśród publiczności zasiadła małżonka Ambasadora oraz Chargé d’affaires RP w Republice Francuskiej, pani Marta Stachowiak. Ponadto w koncercie uczestniczyła Joanna Karasek, dyrektor Instytutu Polskiego w Paryżu oraz przedstawiciele środowiska artystycznego Paryża.  Recital prowadził  znany pianista Yves Henry, dyrektor Festiwalu Chopinowskiego w Nohant.


Kolejne koncerty tego cyklu, realizowanego w ramach projektu pn. ”Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbędą się w kwietniu w Katedrze St. Giles w Edynburgu oraz Westminster Cathedral Hall w Londynie.

 

muzyczne_barwy_1.jpgmuzyczne_barwy_2.jpgmuzyczne_barwy_3.jpgmuzyczne_barwy_4.jpgmuzyczne_barwy_5.jpgmuzyczne_barwy_6.jpgmuzyczne_barwy_7.jpgmuzyczne_barwy_8.jpgmuzyczne_barwy_9.jpgmuzyczne_barwy_10.jpgmuzyczne_barwy_11.jpgmuzyczne_barwy_12.jpgmuzyczne_barwy_13.jpg
 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone