Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Kultura
  • Remix – zwycięzca konkursu na spektakl teatralno-muzyczny

Remix – zwycięzca konkursu na spektakl teatralno-muzyczny

W ubiegłym roku został ogłoszony przez marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego konkurs na spektakl poświęcony Fryderykowi Chopinowi, przybliżający postać i twórczość Fryderyka Chopina oraz regionalne dziedzictwo kultury związane z kompozytorem. Zwyciężył w konkursie scenariusz pn.: „hip HIP cHOPin REMIX improwizacja rytmem i bitem w rytmie etiudy rewolucyjnej” p. Romana Kołakowskiego.
 
Wyreżyserowane przez autora przedstawienie zostało już zaprezentowane kilkakrotnie na scenach województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Spektakl jest nowatorskim połączeniem klasycznej wersji muzyki kompozytora z jej współczesną interpretacją.
 
Spektakle odbyły się w Tarczynie, Lininie, Warszawie, Górze Kalwarii, we Włocławku,  Bydgoszczy, Brodnicy i Chełmży.
 

Przed nami piątkowe przedstawienie: o godz. 19.00 w Domu Kultury we Golubiu-Dobrzyniu oraz sobotnie: godz. 11.00 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku oraz o godz. 17.30 w Baju Pomorskim w Toruniu.    

W spektaklu występują: Ewa Serwa, Agata Klimczak, Marcel Borowiec, Grzegorz Bukowski, Damian Łukawski, Roman Kołakowski, Bartłomiej Abramowicz, Andrzej Walus i Hiroaki Murakami.
Wstęp wolny na wszystkie przedstawienia.

 
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.