Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Recitale Pawła Wakarecego

Recitale Pawła Wakarecego

Zakończył się cykl recitali Pawła Wakarecego realizowany w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”.
W tej edycji koncerty poza granicami kraju pn. „Muzyczne Barwy Regionu Chopina” odbyły się w monachijskim Pałacu Nymphenburg, paryskiej Salle Cortot, edynburskiej Katedrze St. Giles oraz londyńskiej Westminster Cathedral Hall.


W promocji i rozpropagowaniu zaproszeń na koncert w Monachium pozyskano współpracę Konsula Generalnego RP w Monachium. Współpraca z Konsulatem zaowocowała przybyciem na recital miejskich notabli oraz przedstawicieli misji dyplomatycznych kilku krajów.
 
W Paryżu w recitalu uczestniczyła Chargé d’affaires RP w Republice Francuskiej, pani Marta Stachowiak i Joanna Karasek, dyrektor Instytutu Polskiego w Paryżu oraz przedstawiciele środowiska artystycznego Paryża.
 
W Edynburgu w uroczystym koncercie 27 kwietnia wzięli udział m.in. Minister Kultury Rządu Szkocji, p. Fiona Hyslop, Konsul Generalny RP w Edynburgu, Dariusz Adler z małżonką  oraz wiceprezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Regina Wasiak-Taylor, która poprowadziła koncert w Edynburgu i w Londynie.
 
W Westminster Cathedral Hall, popularnej sali koncertowej w Londynie odbył się 30 kwietnia ostatni z zaplanowanych recitali. Koncert zaszczycili Ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Witold Sobków oraz prezes Towarzystwa Chopinowskiego w Wielkiej Brytanii, pianistka Lady Rose Cholmondeley.
 
Delegacji regionu przewodniczyła Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Kultury i Dziedzictwa Narodowego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, p. Anna Janosz.   
 
Żywej muzyce tradycyjnie towarzyszyła malarska wizja koncertu e-moll F. Chopina londyńskiego artysty malarza Mariusza Kałdowskiego.
 
Każdy z recitali Pawła Wakarecego gromadził szeroką publiczność. Interpretacje kompozycji Chopina wzbudzały aplauz zebranych melomanów, dopominających się wielokrotnie o bisy. Wśród publiczności wszystkich koncertów zagranicznych rozprowadzono albumy „Muzyczne barwy regionu Chopina” oraz płyty Pawła Wakarecego i Katarzyny Popowej-Zydroń.
 
Bezpośrednim organizatorem cyklu wydarzeń promujących region w kontekście muzyki Fryderyka Chopina była firma GMA.ART. Gabriela Ułanowska.
 

edynburg_01.jpgedynburg_02.jpgedynburg_03.jpgedynburg_04.jpgedynburg_05.jpgedynburg_06.jpgedynburg_07.jpgedynburg_08.jpgedynburg_09.jpgedynburg_10.jpgedynburg_11.jpgedynburg_12.jpgedynburg_13.jpg

Edynburg
 
 
londyn_01.jpglondyn_02.jpglondyn_03.jpglondyn_04.jpglondyn_05.jpg

Londyn
 
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.