Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Włocławski WOMP po przeprowadzce

Fot. Tymoteusz Tymiński
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku rozpoczął w grudniu działalność w nowej siedzibie. Funkcjonalny dwukondygnacyjny budynek, z rozbudowaną częścią dedykowaną osobom korzystającym z usług WOMP i zamontowanymi z myślą o niepełnosprawnych windami, został wzniesiony z zachowaniem zabytkowej formy architektonicznej wyburzonego XIX-wiecznego szpitala.
 
Obiekt przy ul. Wyszyńskiego 21, z wyraźnie wydzielonymi strefą pacjenta i segmentem administracyjno-socjalnym, ma łączną powierzchnię użytkową blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Poza przestronnymi gabinetami lekarskimi i gabinetami w których przeprowadza się badania specjalistyczne, do dyspozycji pacjentów są tu między innymi szatnia i sanitariaty. W części przeznaczonej dla załogi WOMP znajdują się  salka konferencyjna, szatnie i pomieszczenia socjalne oraz pokoje pracowników administracji i pomieszczenia gospodarcze. Całość jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych – komunikację ułatwiają windy oraz jednolity poziom posadzek na każdej z kondygnacji. Koszt inwestycji wyniósł blisko 4 miliony złotych. Dopełnieniem jest nowe wyposażenie – w tym sprzęt komputerowy i diagnostyczna aparatura medyczna – za 700 tysięcy złotych. Płatnikiem jest samorząd województwa.   

- Koniec z ciasnotą którą pamiętamy z poprzedniej lokalizacji przychodni. Choć, ze względu na wymagania nadzoru konserwatorskiego, odtworzyliśmy bryłę, a nawet detale architektoniczne stojącego tu poprzednio starego szpitala św. Antoniego, wnętrza są na wskroś nowoczesne, przestronne i funkcjonalne. To dobry standard do którego w służbie zdrowia od lat konsekwentnie dążymy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

Podlegający samorządowi województwa włocławski WOMP wpisuje się w krajowy system służb medycyny pracy. Prowadzi m. in. profilaktyczne (wstępne, okresowe i kontrolne) badania pracowników, a także uczniów i studentów, lekarskie i psychologiczne badania kandydatów na kierowców oraz diagnostykę, orzecznictwo i poradnictwo w dziedzinie chorób zawodowych.
 
Beata Krzemińska 
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


12 stycznia 2015 r.
 
Fot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz Tymiński
 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone