Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Obywatele dla aktywności - zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie konsultacyjne realizowane w ramach projektu „Obywatele dla aktywności”, których celem jest przygotowanie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek  9 października 2015 r.  w Sali Patio (I piętro) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2, początek godzina 10.00.

 

Program spotkania

 

10.00 – Przywitanie gości

10.10 – Podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu „Obywatele dla aktywności” w szczególności  w zakresie programów sportu szklonego i przedszkolnego

10.50 – Dobre praktyki w sporcie szkolnym w Kujawsko-Pomorskim :

UKS Wielkie Rychnowo - kolarstwo,

UKS Cyprianka - lekkoatletyka,

Grzegorz Bała Unifreeze Górzno - stworzenie systemu klas sportowych piłki nożnej kobiet

11.10 – 11.20 – przerwa kawowa

11.20- 13.00  – dyskusja panelowa – zmiana postrzegania wychowania fizycznego w szkole zarówno przez uczniów i przez nauczycieli; sport zaczyna się w przedszkolu, rozwijanie inicjatyw oddolnych - powiatowych; współpraca z klubami sportowymi (filialne UKS-y)

13.00-13.20 – podsumowanie i zakończenie spotkania

 

Zgłoszenia można na konferencję można składać telefonicznie pod nr 571-293030 

lub mailowo; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMULARZ REJESTRACYJNY DOSTĘPNY JEST RÓWNIEŻ POD LINKIEM: wypełnić go w Formularzach Google.

 

PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU  OBYWATELE DLA DEMOKRACJI,  FINANSOWANEGO Z FUNDUSZY EOG

 

www.run-torun.pl, www.facebook.com/pages/Obywatele-Dla-Aktywności

 

Obywatele dla aktywności to seria konsultacji społecznych, spotkań z ekspertami i badań poprzedzająca stworzenie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu.


Koncepcja projektu wzięła się z twórczego spotkania różnych partnerów (Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenia Run-to-Run, Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i Uniwersytetu Warszawskiego) oraz potrzeby zmiany. W ostatnich latach jednym z najważniejszych zadań Urzędu Marszałkowskiego było wsparcie budowy infrastruktury sportowej. Powstało 213 „orlików”, kilkadziesiąt hal i sal sportowych, krytych pływalni, stadionów lekkoatletycznych, centrów sportowych. Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel ponad 422 mln złotych!


- Teraz konieczne jest skupienie się na nowych wyzwaniach prowadzących do celu, którym jest aktywność, zdrowie i sportowy tryb życia mieszkańców naszego regionu. Dobrym pretekstem do tego jest opracowanie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu. Chcemy żeby był to żywy, pomocny różnym podmiotom dokument – swoista mapa drogowa dla sportu i aktywności fizycznej w naszym regionie. Dlatego chcemy zapytać mieszkańców i przedstawicieli samorządów, jakie mają pomysły na sport i jakiego wsparcia potrzebują - mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa.


Z ogólnopolskich badań prowadzonych przez Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego wiemy, że w polityce sportowej często problemem są trzy mechanizmy: nie odkładanie się wiedzy, brak wymiany dobrych praktyk i brak partnerstw strategicznych. Poprzez zaplanowany projekt chcemy rozpocząć proces odpowiedzi na te trzy wskazane deficyty, jeszcze zanim wprowadzimy w życie nowy program rozwoju sportu. Chcemy zgromadzić potrzebną nam wiedzę, wymienić się dobrymi praktykami i wyznaczyć sobie wspólne cele działania.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone