Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Nowe karetki pogotowia ratunkowego

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

System ratownictwa medycznego w rejonie Włocławka wzbogacił się o cztery supernowoczesne karetki, wyposażone w specjalistyczną aparaturę do skutecznej resuscytacji oraz urządzenia do teletransmisji i zapisywania parametrów życiowych pacjenta. Cztery takie same ambulansy jeżdżą już także w Toruniu. Zakupy sfinansował samorząd województwa.

 

Na wyposażenie każdego z samochodów składają się między innymi automatyczne urządzenia do prowadzenia zewnętrznego masażu serca, przenośne respiratory, defibrylatory z teletransmisją zapisu akcji serca oraz system monitorowania funkcji życiowych pacjenta. Są żółte, co wynika z zasad oznaczania takich pojazdów w Unii Europejskiej, a także dlatego, że takie pojazdy są na jezdni lepiej widoczne. Koszt każdej z nich to 350 tysięcy złotych.

 

Dysponentami karetek są Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku, a konkretnie wchodzące w skład tych placówek stacje pogotowania ratunkowego.

 

- Wysłużone ambulansy zastępujemy nowymi, znacznie nowocześniejszymi, z dobrze rozwiązanym wnętrzem, doskonale wyposażone. To sprzęt ratujący życie, więc musi być sprawny, wyposażenie powinno uwzględniać najnowocześniejszą myśl techniczną w tej dziedzinie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 września 2015 r. 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone