Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Rząd obradował w Kujawsko-Pomorskiem

Posiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Posiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Premier Ewa Kopacz przewodniczyła wtorkowemu (6 października) posiedzeniu rządu, które odbyło się w gmachu biblioteki głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W porządku obrad znalazły się między innymi kwestie związane z uruchomieniem wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i poszerzeniem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gościem posiedzenia był marszałek Piotr Całbecki.

 

Narodowy Program to założony przez rząd zespół działań, które powinny zahamować odnotowywany w ostatnim czasie w Polsce spadek czytelnictwa. Chodzi o zakupy nowości wydawniczych (książek i multimediów) oraz modernizację i rozwój bazy placówek bibliotecznych – gminnych oraz szkolnych i pedagogicznych. Beneficjentami wsparcia będą między innymi organy prowadzące szkoły oraz biblioteki pedagogiczne.

 

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie poszerzenia obszaru Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Kujawsko-Pomorskiem oraz województwach pomorskim i wielkopolskim. W naszym regionie chodzi o tereny w Lipnie (gdzie zainwestuje Pinguin Foods Polska), Janikowie w powiecie inowrocławskim (inwestycja Ciech Soda Polska) i Toruniu (spółka Boryszew, branża motoryzacyjna), a także w Brodnicy.

 

 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z marszałkiem Całbeckim, przewodniczącym sejmiku Ryszardem Boberem, wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą i prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, a następnie z dziennikarzami regionalnych mediów. Tematem rozmów były sytuacja rolnictwa oraz niektóre wyznaczniki polityki społecznej.

 

Czytaj też Premier Kopacz w Toruniu i Bydgoszczy

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

6 października 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 października 2015 r.

 

Spotkanie z ministrami Markiem Sawickim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, fot. Mikołaj KurasSpotkanie z ministrami Markiem Sawickim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, fot. Mikołaj KurasSpotkanie z ministrami Markiem Sawickim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, fot. Mikołaj KurasSpotkanie z ministrami Markiem Sawickim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, fot. Mikołaj KurasSpotkanie z ministrami Markiem Sawickim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, fot. Mikołaj Kuras

Posiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiPosiedzenie rządu w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.