Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wakacyjny pobyt dzieci z Ukrainy w województwie kujawsko-pomorskim

Kolonie w Pieckach
Kolonie w Pieckach

W dniach 13-27 lipca 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim gościliśmy 19-osobową grupę dzieci z Ukrainy z okolic Lwowa i Drohobycza.


W ramach wizyty zorganizowany został dla dzieci tygodniowy pobyt wakacyjny w Ośrodku Wczasowym PTTK  w Pieckach na Mazurach. Ponadto, uczestniczyły one w zajęciach zorganizowanych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w seansie pod nazwą „Znaki na niebie” w toruńskim Planetarium. Dzieci miały okazję zapoznać się również z walorami turystycznymi i kulturowymi województwa kujawsko-pomorskiego podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w dniu 23 lipca br. Wszystkie działania podejmowane na rzecz organizacji pobytu miały na celu udzielenie wsparcia dzieciom z Ukrainy znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji, pochodzących z rodzin biednych, z małych miejscowości i wsi. Kolonie stanowiły aktywną formą spędzenia wakacji oraz dostarczyły najmłodszym gościom wielu pozytywnych wrażeń i radości.


Głównym organizatorem pobytu dzieci z Ukrainy w województwie kujawsko-pomorskim jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Antoniego w Toruniu, która przy tegorocznym finansowym wsparciu Województwa kontynuuje inicjatywę niesienia pomocy dzieciom ukraińskim od 2014 roku.

 

Kolonie w PieckachWizyta w Urzędzie MarszałkowskimZajęcia w Centrum Nowoczesności Młyn WiedzyZwiedzanie toruńskiej starówki

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.