Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Współpraca V LO w Toruniu ze szkołą LTD American-Georgian School Progress z Kutaisi (Gruzja)

wymiana szkolna pomiędzy V LO a LTD American-Georgian School Progress z Kutaisi
wymiana szkolna pomiędzy V LO a LTD American-Georgian School Progress z Kutaisi

V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu podejmuje szereg działań mających na celu umożliwienie nauczycielom i uczniom poznawanie międzynarodowych systemów edukacji, poszerzanie wiedzy na temat odmiennych kultur i obyczajów poprzez kontakty międzynarodowe i wymianę uczniowską.

 

Dzięki licznym kontaktom szkoła nawiązała współpracę z młodzieżą z Gruzji. W ramach wymiany szkolnej grupa 16 uczniów i dwóch opiekunów reprezentujących V LO w październiku tego roku odwiedziła szkołę w Kutaisi. Podczas pobytu w Gruzji młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych i realizowała wspólnie z rówieśnikami z Kutaisi projekty, a zakwaterowanie u rodzin przyczyniło się do poznania zwyczajów i kultury gruzińskiej.

 

W dniach 11- 15 grudnia 2016 roku młodzież gruzińska gościła w województwie kujawsko-pomorskim. Uczniowie uczestniczyli aktywnie w zajęciach poświęconych aktualnym problemom oraz dyskutowali na tematy polityczne, prawne i kulturowe, zwiedzili Toruń i okolice. W ramach programu zorganizowane zostało spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim podczas którego przedstawiciel Wydziału Współpracy Zagranicznej przybliżył gościom informacje dotyczące regionu m. in. jego atrakcje turystyczne, edukacyjne i kulturowe, jego strukturę oraz rolę samorządu województwa w życiu jego mieszkańców.

 

Obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy oraz wymieniły się pomysłami co do realizacji nowych wspólnych przedsięwzięć.

 

 

wymiana szkolna grupawymiana szkolna pomiędzy V LO a LTD American-Georgian School Progress z KutaisiWymiana szkolna spotkanie Urząd Marszałkowski

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.