Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wizyta pedagogów z Ukrainy

Wizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli
Wizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli

W dniu 16 lutego 2017 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego gościł  grupę pedagogów z regionu partnerskiego na Ukrainie, Obwodu Chmielnickiego. Wizyta naszych gości z Ukrainy stanowiła wymierny efekt wcześniejszej wizyty przedstawicieli samorządu Regionu Pomorza i Kujaw u naszego wschodniego sąsiada, która miała miejsce pod koniec listopada zeszłego roku. Współorganizatorem pobytu czternastoosobowej grupy pedagogów, która przyjechała do Polski było Stowarzyszenie „Wspólna Europa Choceń – Chmielnicki”.

 

Podczas pobytu w Toruniu goście z Ukrainy w siedzibie samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapoznali się z historią i strukturą administracyjną naszego regionu, oraz jego walorami turystycznymi i gospodarczymi. W trakcie wizyty w grodzie Kopernika pedagodzy z Chmielnickiego zwiedzili również toruńską Starówkę oraz zapoznali się z osiągnięciami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A. poznali także wszystkie tajniki związane z warzelnictwem soli na Ziemi Kujawskiej.


  Nasi partnerzy z Ukrainy zebrali także nowe doświadczenia związane z zapoznaniem się z polskim systemem edukacyjnym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz średniej. Pobyt czternastoosobowej grupy pedagogów z Chmielnickiego doskonale wpisuje się w proces aktywizacji umowy o współpracy międzynarodowej z naszymi partnerami na Ukrainie.

 


Mirosław Basiewicz
Departament Współpracy Międzynarodowej

 

Wizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Urzędzie MarszałkowskimWizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji NauczycieliWizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji NauczycieliWizyta pedagogów z Obwodu Chmielnickiego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.