Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Będzie rozbudowa Szosy Chełmińskiej w Toruniu

Uroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj Kuras
Uroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj Kuras

Toruń otrzyma ponad 16 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację kolejnego etapu rozbudowy Szosy Chełmińskiej. Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowaniu inwestycji odbyło się 8 marca w Urzędzie Marszałkowskim. Kolejne podpisane tego dnia umowy dotyczą zakupu samochodów dla strażaków ochotników i termomodernizacji budynków publicznych.

 

- Szosa Chełmińska jest jedną z najważniejszych arterii łączących północną część Torunia z centrum, pełni też ważną funkcję wylotową. To kolejny etap rozbudowy tej drogi, który będzie realizowany w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Projekt dotyczy rozbudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 553 przebiegającej w ciągu tzw. Trasy Staromostowej na odcinku 1 kilometra, od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej. Obejmie budowę drugiej, nowej jezdni z chodnikiem i drogą rowerową po stronie zachodniej oraz remont istniejącej infrastruktury po stronie wschodniej. Każda z jezdni będzie miała po dwa pasy ruchu, przewidziano też dodatkowe pasy do skrętów na skrzyżowaniach. Zaplanowano również przebudowę pięciu skrzyżowań, oświetlenia i zatok autobusowych, modernizację przejazdu kolejowego, instalację ekranu akustycznego oraz nasadzenia drzew i krzewów.

 

Realizacja inwestycji potrwa do połowy 2018 roku. Całkowita wartość projektu to 27 milionów złotych, a wartość dofinansowania to 16,2 miliona złotych. W uroczystym podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz oraz skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

 

Kolejne podpisanie umowy o dofinansowaniu projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego dotyczą:

  • zakupu sześciu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - WIĘCEJ
  • termomodernizacji budynków publicznych w Grudziądzu oraz gminach Bukowiec (powiat świecki) i Więcbork (powiat sępoleński) - WIĘCEJ.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego 


8 marca 2018 r.

 

Uroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj KurasUroczystość podpisania umów o dofinansowaniu z RPO, fot. Mikołaj Kuras

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone