Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Kameralne szkolenie w Rypinie

Szkolenie pt. "Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym", Rypin, 19 kwietnia 2017 r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
Szkolenie pt. "Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym", Rypin, 19 kwietnia 2017 r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

Szkolenie dla funkcjonariuszy podległych  Powiatowemu Komendantowi Policji w Rypinie było z kilku względów wyjątkowe. Po pierwsze – uczestniczyło w nim jedynie 14 funkcjonariuszy, a po drugie dlatego, że tym razem w zajęciach uczestniczyli wyłącznie mężczyźni.

 

W tej kameralnej atmosferze, Pani Kinga Mickiewicz-Stopa (psycholog) i Pan Stanisław Chodkowski (adwokat) przybliżali psychologiczne i prawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Poruszane zagadnienia koncentrowały się na mechanizmach, którym podlegają zarówno osoby doświadczające przemocy, jak i stosujące przemoc oraz szczególnej roli policjantów w ograniczaniu zjawiska przemocy domowej.

 

Było to już 15 szkolenie pt. „Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym”. Następne odbędzie się w Lipnie (27 kwietnia 2017 r.). Przed wakacjami zaplanowano jeszcze szkolenia w Tucholi, Sępólnie Krajeńskim i Wąbrzeźnie.

 

Relacja z poprzedniego szkolenia (Nakło nad Notecią, 6 kwietnia 2017 r.) dostępna na stronie: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci-sprawy-spoleczne/30699-czas-na-naklo-nad-notecia.  

 

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia

kwiecień 2017

 

Szkolenie pt. Szkolenie pt. Szkolenie pt. Szkolenie pt. Szkolenie pt. Szkolenie pt.

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone