Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Strażackie spotkanie w Solcu Kujawskim

Spotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon Markowski
Spotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon Markowski

Kolejna odsłona wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka odbyła się 10 czerwca w Solcu Kujawskim, podczas IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie spotkania druhowie z OSP w Górkach Zagajnych (gmina Kcynia) odebrali z rąk przedstawicieli samorządu województwa agregat prądotwórczy – nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Floriany 2017”.

 

Sobotni zjazd strażaków ochotników z województwa odbył się w Soleckim Centrum Kultury. W porządku obrad znalazły się między innymi: zatwierdzenie nowych władz regionalnych struktur związku, wybór delegatów na zjazd krajowy, a także wręczenie odznaczeń i wyróżnień. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Dariusz Kurzawa, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz sekretarz województwa Marek Smoczyk. W ramach obchodów wojewódzkich Dnia Strażaka strażacy z jednostki w Górkach Zagajnych otrzymali ufundowany przez samorząd województwa agregat prądotwórczy. To nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Floriany 2017”, w kategorii „Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń”. Druhowie z Górek zostali nagrodzeni za realizację partnerskiego projektu „Mało nas do pieczenia chleba”.

 

Strażacy ochotnicy to ponad 800 jednostek w całym regionie, przede wszystkim na terenach wiejskich, w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym działa 209 z nich. Liczba czynnych członków to ponad 27 tysięcy, a całe środowisko – z członkami honorowymi, członkami wspierającymi, angażującymi się w działalność ochotniczych drużyn strażackich paniami oraz drużynami harcerskimi i młodzieżowymi – to ponad 35 tysięcy osób. Współpraca między formacjami PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej jest wzorowa – strażacy wspólnie działają i wspólnie się szkolą.

 

Samorząd województwa w szerokim zakresie pomaga także w zakupach wyposażenia dla strażaków ochotników, którzy zwykle jako pierwsi podejmują interwencje na terenach pozamiejskch. W ostatnich latach blisko 7 milionów złotych dofinansowania z RPO trafiło na zakup narządzi hydraulicznych, motopomp, agregatów, aparatów do ochrony dróg oddechowych, drabin, łodzi oraz innego sprzętu służącego do ratowania życia, zdrowia i mienia (WIĘCEJ). Najnowsze wsparcie to 7 milionów złotych na zakup 13 ciężkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, które trafią na wyposażenie jednostek OSP jeszcze w tym roku (WIĘCEJ).

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

9 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017 r.

 

Spotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie ze strażakami w Solcu Kujawskim, fot. Tymon MarkowskiStrażacy z jednostki w Górkach Zagajnych otrzymali ufundowany przez samorząd województwa agregat prądotwórczy, fot. Tomasz Czachorowski, źródło: Gazeta Pomorska

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone