Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Jak korzystać z europejskich funduszy

Fot. Szymon Zdziebło Tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło Tarantoga.pl

Dzięki środkom z RPO i PROW można otrzymać wsparcie między innymi na założenie własnej firmy, przebudowę infrastruktury turystycznej, ale również zorganizować imprezę plenerową dla mieszkańców. Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla wnioskodawców, konsultacji w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych oraz korzystania z oferty Lokalnych Grup Działania.

 

- Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

Zainteresowanych zapraszamy na:

 

  • spotkania informacyjne

 

19 czerwca (poniedziałek):

Tego dnia w Inowrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne z cyklu "Fabryka firm- zostań swoim szefem!". Rozpocznie się ono o godz. 10 w sali konferencyjnej Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (ul. Dworcowa 115, dworzec PKP). Kolejne spotkania odbędą się:

 

20 czerwca w Grudziądzu, godz. 11-14, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, ul. Waryńskiego 4, sala B25 (siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego),

 

22 czerwca w Wąbrzeźnie, godz. 11-14, Wąbrzeski Dom Kultury, ul. Wolności 47.

Spotkania skierowane są do osób planujących założenie własnej firmy. Specjaliści przedstawią dostępne formy wsparcia ze środków unijnych na założenie własnego przedsiębiorstwa (głównie zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących). Więcej informacji tutaj.

 

  • dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

Konsultacje organizuje Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego. W ich trakcie można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Terminy kolejnych konsultacji:

 

30 czerwca (piątek):

- Wąbrzeźno, godz. 8:30-11, Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno, Wolności 44, sala nr 128,
- Chełmno, godz.12-14:30, Starostwo Powiatowe Chełmno, Harcerska 1, sala nr 2.

Więcej informacji tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

  • oferta Lokalnych Grup Działania

Zapraszamy tez do skorzystania z oferty Lokalnych Grup Działania. W regionie działa 28 takich partnerstw, które wspólnie z samorządem województwa wdrażają finansowany z europejskich środków instrument „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność” (RLKS). Dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Rybactwo i Morze. W najbliższym czasie LGD organizują:

 

Do 20 czerwca Stowarzyszenie Nasza Krajna czeka na wnioski na wsparcie na podejmowanie działalności gospodarczej i rozwój kompetencji w tym zakresie. Jednorazowo można uzyskać na ten cel 60 tysięcy złotych. Więcej na stronie LGD.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego9 czerwca  2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone