Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

RPO: zastrzyk finansowy dla szpitali

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

 

- To kolejny znaczący zastrzyk finansowy dla publicznej służby zdrowia w naszym regionie. Wszystkie lecznice w Kujawsko-Pomorskiem przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Szpitale wojewódzkie mogą się ubiegać o pieniądze na przedsięwzięcia inwestycyjne, których efektem będzie poprawa dostępności leczenia i zaawansowanej diagnostyki chorób układu krążenia, układu oddechowego i narządu ruchu oraz nowotworów i chorób psychicznych, a także ginekologii, położnictwa, neonatologii i pediatrii. Zakładamy też sfinansowanie w ten sposób m. in. dostosowania obiektów szpitalnych do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się.

 

Nabór wniosków rozpocznie się 31 lipca i zakończy w połowie września, planowany termin rozstrzygnięcia w styczniu przyszłego roku.

 

 

Po raz pierwszy ze środków RPO nowej perspektywy skorzystają ośrodki opieki paliatywnej i długoterminowej, a także podmioty planujące stworzyć takie ośrodki w powiatach, w których tego rodzaju instytucje dotąd nie istnieją. Będą mogły sfinansować w ten sposób niezbędne prace modernizacyjne i adaptacyjne, a także kupić sprzęt medyczny.

 

Nabór wniosków także rusza ostatniego dnia lipca i zakończy się 15 września, rozstrzygnięcia w styczniu 2018.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2017 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone