Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Program edukacyjny „Śladami Jana Pawła II”

Audiencja w Watykanie
Audiencja w Watykanie

Postać Jana Pawła II, który odwiedził Województwo Kujawsko-Pomorskie dwukrotnie w latach 1991 i 1999, jest dla regionu niezwykle ważna. W roku 2017 Stolica Apostolska ogłosiła Jana Pawła II patronem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Wyżej wymienione wydarzenia stały się inspiracją dla Fundacji Centrum Edukacji Młodzieży „CEM” w Górsku, do organizacji Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, którego bohaterem w 2017 roku jest postać Jana Pawła II. Celem poszerzenia dotychczasowej wiedzy na temat działalności oraz fenomenu Ojca Świętego – polskiego Papieża, Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku we współpracy z Województwem Kujawsko-Pomorskim przygotowała Program Edukacyjny dla młodzieży pn. „Śladami Jana Pawła II”, który zrealizowany został w dniach 4-12 sierpnia 2017 roku dla 21 uczniów klas gimnazjalnych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Przedmiotowy Międzynarodowy Program Edukacyjny obejmował interdyscyplinarną edukację młodzieży w wieku gimnazjalnym, w ramach którego uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach integracyjnych, poznać szczegóły z życia Papieża Polaka, oraz podążyć śladami Jana Pawła II na terenie Polski, Czech, Austrii i Włoch. Udział młodzieży reprezentującej Województwo Kujawsko-Pomorskie w projekcie międzynarodowym stanowił znakomitą okazję do promocji Regionu Kujaw i Pomorza.

 

W programie projektu nie mogło zabraknąć wizyty na grobie św. Jana Pawła II. Uczestnicy wzięli również udział w Audiencji Generalnej z udziałem Papieża Franciszka.

 

Audiencja w WatykaniegrupaPromocja Województwa w RzymiePromocja Województwa w Watykanie

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone