Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Rajd w święto górników - „Barbórka 2017” - relacja

Rajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy Ekert
Rajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy Ekert

W minioną  sobotę tj. 9 grudnia już po raz ostatni w tym roku odbył się rajd pieszy zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK – „Barbórka 2017”. Uczestnicy rajdu wyruszyli z Parku Solankowego i przeszli do „Wydziału Konfekcjonowania Soli” Inowrocławskiej Kopalni Soli SOLINO S.A. przy ulicy Pakoskiej 7, która zajmuje się produkcją soli spożywczej, chemicznej, kosmetycznej i farmaceutycznej, a także produkcją tabletek i brykietów solnych stosowanych w procesie uzdatniania wody oraz granulatów solnych do zmywarek.

 

W imprezie wzięły udział dzieci, młodzież szkolna, oraz turyści indywidualni i kolarze. Na starcie rajdu, przy zegarze słonecznym „Paw”, stawiło się blisko 150 osób. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci oraz młodzież szkolna wraz z opiekunami z Inowrocławia: Szkoła Podstawowa  nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa  nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Szkoła Podstawowa nr 14, Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu, Kolarze KTR „Kujawiak” oraz turyści indywidualni.

 

Dzięki uprzejmości i gościnności Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu zostało tam zorganizowane zakończenie rajdu. Uczestnicy imprezy w podziemiach Teatru Miejskiego obejrzeli stałą wystawę solnictwa. Zwiedzili dziesięć sal, przedstawiających różne aspekty inowrocławskiego solowarstwa, jak również mieli okazję  poznać historię związków miasta z solą już od starożytności, aż po czasy współczesne.

 

Prezes inowrocławskiego Oddziału PTTK - Andrzej Dargacz wręczył dyplomy uczestnictwa, jak również dyplomy za pomoc w organizacji rajdu.

 

Oddział PTTK w Inowrocławiu serdecznie dziękuje Prezesowi Inowrocławskiej Kopalni Soli SOLINO, a także jej pracownikom, którzy przybliżyli uczestnikom rajdu historię kopalni, jak również zapoznali gości z jej obecną działalnością. Oddział PTTK w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim gościom, osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji i realizacji rajdu.

 

 tekst:

Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

Rajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy EkertRajd w święto górników - „Barbórka 2017”, fot. Jerzy Ekert

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone