Sprawy społeczne

Spotkanie superwizyjne prowadzone przez p. Katarzynę Łęgowską dla przedstawicieli gminy Toruń i gminy Lubicz, Toruń 16.II.2018 r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy;

Superwizja 2018

Kontynuując, rozpoczęty w 2017 r., projekt realizowania superwizji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy zorganizowało 10 kolejnych spotkań superwizyjnych dla członków gminnych zespołów interdyscyplinarnych naszego regionu. Wszystkie spotkania odbyły się w lutym br. i uczestniczyły w nich łącznie 93 osoby z 16 gmin.

 

Pierwsze konsultacje odbyły się w Toruniu, w dniu 16 lutego 2018 r. W dwóch spotkaniach superwizyjnych uczestniczyli przedstawiciele gminnych zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych z Torunia, Lubicza i Obrowa.

 

W Bydgoszczy, w dniu 23 lutego 2018 r., w czterech grupach, spotkali specjaliści z Solca Kujawskiego, Nowej Wsi Wielkiej, Białych Błot, Kcyni, Szubina i Kamienia Krajeńskiego.

 

Ostatnie 4 spotkania odbyły się 26 lutego 2018 r. w Inowrocławiu. Tym razem zgromadzili się przedstawiciele gmin: Inowrocław (gmina miejska), Gniewkowo, Pakość, Osięciny, Żnin, Kruszwica i Radziejów.

 

Superwizje prowadzili superwizorzy posiadający certyfikaty Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego:

  • w Toruniu – Pani Katarzyna Łęgowska (certyfikat nr 26),
  • w Bydgoszczy – Pani Renata Kałucka (certyfikat nr 7) i Pani Katarzyna Fenik-Gaberle (certyfikat nr 22),
  • w Inowrocławiu – Pan Piotr Wojnowski (certyfikat nr 42) i Pan Tomasz Posłuszny (certyfikat nr 49).

 

O zeszłorocznych spotkaniach superwizyjnych dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pisaliśmy na stronie:

 http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/superwizja-na-zakonczenie-roku,243,l1.html

 

Opracowanie:

Biuro Wspierania Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia

luty 2018