Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Imprezy turystyczne dofinansowane przez samorząd województwa

Wśród imprez przygotowanych przez organizacje pozarządowe są m.in. rajdy dla miłośników dwóch kółek, fot. Tymon Markowski
Wśród imprez przygotowanych przez organizacje pozarządowe są m.in. rajdy dla miłośników dwóch kółek, fot. Tymon Markowski

Rajdy, spacery krajoznawcze, konkursy – te i podobne imprezy turystyczne przygotowywane przez organizacje pozarządowe odbywają się w regionie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych.

 

- Zachęcając do aktywnego wypoczynku i odwiedzania atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie, zapraszamy do udziału w imprezach krajoznawczych organizowanych przez organizacje pozarządowe. To oferta dla dzieci, dorosłych i całych rodzin - mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych przyznał zarząd województwa w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2018 roku. Suma dofinansowania to sto tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i szkoleń dla przedstawicieli branży turystycznej otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku.

 

Wśród dotowanych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie, znalazły się: Rajd gwiaździsty z okazji 110 rocznicy powstania Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku; XII Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego – szlakiem wrześniowej linii obrony z 1939 roku, organizowany przez toruński oddział PTTK im. Mariana Sydowa; impreza na orientację „Nad Wdą”, przygotowana przez Bractwo Czarnej Wody oraz V Borowiacki Rajd Rowerowy „CykloCekcyn 2018” organizowany przez Fundację Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego Cisowy Frytel.

 

Przed nami m.in. imprezy takie jak: X Rajd pieszy i rowerowy im. kpt. Pawła Cymsa, przygotowywany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe w Inowrocławiu (wrzesień) oraz XLVII Konkurs krasomówczy – cześć dla młodzieży i przewodników -  organizowany przez golubsko-dobrzyński oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego (listopad).

 

Wsparcie trafiło też na rozwój branży turystycznej. W ramach projektu „Poznajemy zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich konstelacji dobrych miejsc” lokalne organizacje turystyczne organizują objazdy terenowe, podczas których promują aktualne oferty turystyczne wśród osób zajmujących się obsługą ruchu turystycznego w regionie.

 

Lista wszystkich przedsięwzięć

 

Czytaj też: Pół tysiąca projektów pozarządówek

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 czerwca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone