Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

„Przeszczep darem życia”

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W „Medyku” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji 29 stycznia 2019r, odbyło się kolejne spotkanie cyklu „Porozmawiajmy o…”, tym razem pod hasłem „Przeszczep darem życia”.

 

Wiedza społeczeństwa o tym jaką wartość dla setek śmiertelnie chorych ma przeszczepienie narządów jest nadal niewystarczająca. Dlatego podczas prelekcji, Elżbieta Orzechowska wyjaśniła trudne zagadnienia związane z przeszczepianiem tkanek i narządów.

 

Organizatorzy mają świadomość potrzeby edukowania w temacie transplantacji, która pomoże przekonać społeczeństwo o skuteczności tej metody leczenia. Wierzą, że była to wartościowa lekcja, która pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej sprzeciwu lub zgody na oddanie własnych narządów po śmierci, w celu ratowania życia innych.

 

Opracowały: Monika Kurzawa, Monika Kwaśniewska-Adryan

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/1868565/rozmowa-dnia

https://bydgoszcz.tvp.pl/…/przeszczepy-nie-maja-przed-nimi-…

http://www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Pobranie oświadczenia woli, fot. Dariusz AntczakMateriały informacyjne, fot. Dariusz AntczakUczestnicy spotkania, fot. Dariusz Antczak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone