Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

  • Start
  • Aktualności
  • Opieka w zagrodzie - strzał w dziesiątkę w usługach społecznych

Opieka w zagrodzie - strzał w dziesiątkę w usługach społecznych

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Pięć dni w tygodniu w tradycyjnym gospodarstwie rolnym połączone z interesującymi, dostosowanymi do zainteresowań i potrzeb zajęciami – tak wygląda adresowany do niesamodzielnych osób starszych projekt „Opieka w zagrodzie”, będący kontynuacją dobrze przyjętej i cieszącej się dużym zainteresowaniem „Zielonej opieki”. Pierwsza grupa podopiecznych już z niego korzysta. 

 

- „Zielona opieka” była strzałem w dziesiątkę, przykładem dobrego, innowacyjnego rozwiązania w sferze polityki senioralnej. To także właściwy kierunek myślenia o przyszłości wsi, która nie jest dziś już wyłącznie miejscem produkcji żywności. Cieszę się, że program jest kontynuowany – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

„Opieka w zagrodzie” to obecnie 14 gospodarstw opiekuńczych w powiatach brodnickim, golubsko-dobrzyńskim, lipnowskim, rypińskim, sępoleńskim, świeckim, tucholskim, wąbrzeskim, włocławskim i żnińskim. Pierwsza, 75-osobowa grupa seniorów już korzysta z ich oferty (pobyty od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie od 15 lutego do 14 sierpnia). Rekrutacja na kolejne turnusy odbywa się w trybie ciągłym i trwać będzie do 14 sierpnia przyszłego roku.

 

Wszystkie informacje dotyczące zgłoszeń do projektu oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej realizatora, którym jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie (www.kpodr.pl, zakładka „Gospodarstwa opiekuńcze”). 

 

Z poprzedniej edycji programu pod nazwą „Zielona opieka” skorzystało łącznie 225 starszych pań i panów. Twórcy projektu są zbiorowym laureatem Nagrody Marszałka Województwa 2018 w kategorii fundusze unijne. Źródłem finansowania obu edycji jest nasz Regionalny Program Operacyjny.

 

Opieka w zagrodzie w liczbach:

  • 14 gospodarstw opiekuńczych
  • 75 aktualnych uczestników
  • pobyty po 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu
  • wartość projektu: 3,8 mln zł
  • wsparcie UE: 3,2 mln zł.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 lutego 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone