Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Nasi górą na Mistrzostwach Europy

Polska sztafeta w drodze po złoto, fot. Paweł Skraba
Polska sztafeta w drodze po złoto, fot. Paweł Skraba

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową Halowych Mistrzostw Europy rozgrywanych od 1 do 3 marca w Glasgow. Biało-czerwoni zdobyli 5 złotych i 2 srebrne medale. Dobrze spisali się zawodnicy z naszego regionu – troje z nich sięgnęło po złoto. Gratulujemy.

 

Złote medale zawodników kujawsko-pomorskich klubów:

  • Paweł Wojciechowski – CWZS Zawisza Bydgoszcz – skok o tyczce
  • Marcin Lewandowski – CWZS Zawisza Bydgoszcz – 1500 m
  • Iga Baumgart-Witan – BKS Bydgoszcz (wraz z Anną Kiełbasińską, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justyną Święty-Ersetic) – sztafeta 4x400 m.

 

Pozostałe medale polskiej reprezentacji:

złoto

  • Michał Haratyk – pchnięcie kulą
  • Ewa Swoboda – 60 m

srebro

  • Piotr Lisek – skok o tyczce
  • Sofia Ennaoui – 1500 m.

 

- Serdecznie gratuluję naszym sportowcom, którzy wykazali się wspaniałą postawą walnie przyczyniając się do znakomitego wyniku reprezentacji Polski. Z całą pewnością są w biało-czerwonej drużynie bardzo mocną grupą – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

 

Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz odebrał podczas mistrzostw flagę European Athletics. Gospodarzem kolejnych, za dwa lata (5-7 marca), będzie bowiem gród Kopernika.

 

Dobra wiadomość przyszła do nas także z kolarskich torowych Mistrzostw Świata Pruszków 2019. Reprezentant województwa kujawsko-pomorskiego Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) wywalczył brązowy medal w sprincie. Gratulujemy.  

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

4 marca 2019 r.

 

Polska sztafeta w drodze po złoto, fot. Paweł SkrabaZłota sztafeta 4x400; fot. Paweł SkrabaMarcin Lewandowski biegnie po zwycięstwo, fot. Paweł SkrabaMarcin Lewandowskim na najwyższym podium, fot. Paweł SkrabaPaweł Wojciechowski cieszy się po udanym skoku; fot. Paweł SkrabaPaweł Wojciechowski na podium zwycięzców, fot. Paweł SkrabaDekoracja halowych mistrzów Europy w skoku o tyczce, fot. Paweł SkrabaMateusz Rudyk (pierwszy z prawej) na podium zwycięzców, fot. Szymon Gruchalski

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone