Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Bydgoskie Forum Seniora

  • Etykieta: test
III Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
III Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Polityka senioralna, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i współczesne wyzwania, jest ważnym elementem polityki społecznej samorządu województwa. Celem jest jakość życia osób starszych, zwłaszcza tych ze skromniejszymi dochodami. 5 marca w Bydgoszczy, pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego, odbyło się zorganizowane przez „Gazetę Pomorską” III Forum Seniora. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

- Zarząd województwa przykłada dużą wagę do polityki społecznej, w tym tej jej części, która  skierowana jest do naszych seniorów. Nasze wysiłki w tej sferze zauważa i wysoko ocenia Komisja Europejska. Podczas niedawnej wizyty w naszym regionie jej przedstawicielki, na czele z panią Judit Rozsa z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego KE, po zapoznaniu się z realizowanymi przez nas projektami senioralnymi, a także po odbyciu wizyt studyjnych do miejsc realizacji wybranych projektów, uznały te propozycje za bardzo interesujące, a w niektórych aspektach wręcz wiodące – stwierdził w swoim wystąpieniu wicemarszałek Ostrowski.

 

Potrzeby seniorów są różne, tak jak różni są sami seniorzy. Jedni potrzebują inspirującej oferty zajęć, by interesująco spędzać czas na zasłużonej emeryturze. Dla innych ważne są poczucie bezpieczeństwa, pomoc w codziennych sprawach, obecność drugiego człowieka. Uwzględniają to nasze propozycje dla tej grupy wiekowej – te istniejące i te, które przygotowujemy. Dążymy do stworzenia wielopoziomowego spójnego systemu wsparcia, obejmującego wszystkich, którzy tego wymagają, w takiej formule i w takim zakresie, w jakim jest im to niezbędne. Zależy nam, by nowe rozwiązania powstawały z udziałem samych zainteresowanych, a także ich bliskich. Dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie dobre pomysły i ważkie sygnały.

 

Tych z Państwa, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat polityki senioralnej samorządu województwa bądź konkretnej pomocy w miejscu zamieszkania zapraszamy do skorzystania z telefonu informacyjnego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz do punktów informacji senioralnej w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 lutego 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2019 r.

 

III Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPIII Forum Seniora w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone