Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

„Nova Muzyka i Architektura” po raz dwudziesty trzeci

Koncert Alla Polacca - smyczkowe wycinanki w ramach 23. Miedzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, fot. Mikolaj Kuras
Koncert Alla Polacca - smyczkowe wycinanki w ramach 23. Miedzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, fot. Mikolaj Kuras

Toruńska starówka przez całe lato rozbrzmiewająca dźwiękami muzyki klasycznej, koncerty z udziałem wybitnych artystów z kraju i zagranicy – w Toruniu trwa 23. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

- Festiwal z ponad dwudziestoletnią tradycją, cieszący się uznaniem środowisk artystycznych i szerokiego grona odbiorców, jak co roku oferuje bogaty, różnorodny program wydarzeń. Uczestnicząc w nich mamy okazję obcować z wielką muzyką w znakomitym wykonaniu. Gorąco zachęcam do udziału w koncertach, recitalach i prelekcjach, życzę niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

W ramach tegorocznego festiwalu przygotowano 18 wyjątkowych wydarzeń, wśród których są koncerty dla dzieci i dorosłych, projekcje filmowe i prelekcje z recitalem organowym. Do udziału w festiwalu zaproszono artystów z Polski, Niemiec, Finlandii, Korei Południowej i Danii. Ich muzykę usłyszymy między innymi w toruńskich kościołach, Ratuszu Staromiejskim, sali kameralnej CKK Jordanki, Dworze Artusa oraz kawiarni Hanza Cafe.

 

Już w najbliższą sobotę (3 sierpnia) prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej - w CKK Jordanki odbędzie się koncert symfoniczny z udziałem młodego duńskiego pianisty Rune Leicht Lund i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Mariusza Smolija. Uczestnicy spotkania będą świadkami toruńskiej premiery „Poloneza dla niepodległej” pióra Adama Falenty.

 

W programie festiwalu także recital fortepianowy w Ratuszu Staromiejskim (10 sierpnia), pokaz filmowy „Million Dollar Hotel” w kawiarni Hanza Cafe (16 sierpnia), koncert młodych pianistów z Europy, Azji i Ameryki, uczestników konkursu Piano Paderewski Academy (17 sierpnia) oraz koncert najbardziej znanych utworów Franka Sinatry w wykonaniu Jarka Wista i Big Bandu Krzysztofa Herdzina (30 sierpnia).

 

Finał festiwalu zaplanowano na 7 września. Koncert pod nazwą „Brawo Broadway, hurra Hollywood!” będzie ekspresyjną mieszkanką muzyki filmowej i wybuchowego blasku prosto z nowojorskiego Broadway’u. Nie zabraknie muzyki amerykańskich, popularnych kompozytorów, między innymi autora Błękitnej Rapsodii George’a Gershwina.

 

Program festiwalu na stronie muz-arch.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Festiwal wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone