Sport

Po letnich mistrzostwach Polski i OOM w Pływaniu. Piętnastka z workiem medali.

Zakończyła się seria letnich mistrzostw Polski w pływaniu na basenie długim (50m). Honoru regionu z powodzeniem bronili pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz, którzy zdobyli łącznie 19 medali, w tym aż 11 złotych.

Zawodnicy „Piętnastki” brylowali w mistrzostwach Polski do lat 15 rozgrywanych na 50-metrowej pływalni w Oświęcimiu. Klasą dla siebie był Krzysztof Matuszewski zdobywca 4 złotych i brązowego medalu. Stypendysta Marszałka triumfował na 100, 200 i 400 m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4 x 200 m st. dowolnym wraz z Sebastianem Miniszewskim, Maciejem Gulińskim i Stanisławem Janeczkiem. W sprincie na 50 m kraulem zajął trzecie miejsce. Drugą multimedalistką z „Piętnastki” jest Marianna Rydyńska, która wygrała na dystansach 100 i 200 m grzbietem oraz 100 m st. motylkowym, srebrne medale zdobyła na 200 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym oraz w sztafecie 4 x 100 m st. zmiennym  wraz z Otylią Tomasik, Julią Cygan i Natalią Hermanowską. Dziewczęta z zespołów sztafetowych Piętnastki zdobyły też dwa brązowe medale na 4 x 100 m st. dowolnym i 4 x 200 m st. dowolnym w składzie: Rydyńska, Hermanowska, Cygan i Melissa Orum.  W klasyfikacji medalowej mistrzostw Piętnastka zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem 7 złotych, 3 srebrnych i 3 brązowych medali.

W Dżonkowie odbyły się zawody pływackie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Lubuskie 2019. O medale rywalizowali tam pływacy 17-18 letni. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Kinga Paradowska (MUKS Piętnastka Bydgoszcz) , która triumfowała na 4 dystansach: 800 m st. dowolnym, 200 m st. klasycznym, 200 i 400 m st. zmiennym. Ponadto stypendystka Marszałka zdobyła dwa brązowe medale w sztafetach 4 x 100  i 4 x 200 m st. dowolnym wraz z Wiktorą Niewiadomską, Aleksandrą Dudek i Martą Holak. Piętnastka z kolekcją 6 medali: 4 złote i 2 brązowe zajęła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej za Gim 8 Bielany Warszawa. Gratulujemy!