Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Weekend z kulturą

Jedna z poprzednich edycji projektu Rzeka muzyki w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Jedna z poprzednich edycji projektu Rzeka muzyki w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, toruńskim CKK Jordanki i na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej oraz wystawę w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

W niedzielę (4 sierpnia) kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Tym razem na scenie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, w wykonaniu włoskiego pianisty Alessandra Veny, zabrzmią 4 nastrojowe nokturny, przejmująca Ballada g-moll op. 23 oraz słynna Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwaną „Rewolucyjną”, Polonez As-dur op. 53 – „Heroiczny”, a także rzadko wykonywane utwory - Largo Es-dur i Walc a-moll (op. posth). Fakty i anegdoty dotyczące wakacji Fryderyka Chopina na ziemi dobrzyńskiej przybliży gościom aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu Paweł Kowalski, prezentując listy kompozytora do przyjaciół i rodziny. Więcej na stronie ośrodka.

 

Duński pianista Rune Leicht Lund wystąpi w sobotę (3 sierpnia) w CKK Jordanki w Toruniu z toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Mariusza Smolija podczas kolejnego koncertu 23. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. W programie między innymi utwory Offenbacha, Gershwina, Liszta i Johna Williamsa. Więcej na stronie festiwalu.

 

Na drugą połowę lata Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała wystawę, która zadowoli nie tylko amatorów sztuki dziecięcej, ale też wszystkich miłośników przyrody, szczególnie tych zainteresowanych ornitologią. Bohaterami prezentowanych na wystawie prac są sowy - malowane, rysowane, pochodzące z różnych, często odległych stron świata puchacze, puszczyki, uszatki i płomykówki. Wystawa „Sowy, sówki, sóweczki” będzie dostępna w galerii od piątku (2 sierpnia). Więcej na stronie GiOPTD.

 

W Bydgoszczy w niedzielę (4 sierpnia) kolejny koncert z cyklu „Rzeka muzyki”. To propozycja dla turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy zechcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą. Wystąpi zespół muzyki alternatywnej Mitch&Mitch. Więcej na stronie projektu.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

1 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone