Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Aktualności
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa świętuje 25-lecie istnienia

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa świętuje 25-lecie istnienia

Uroczystość jubileuszowa ARiMR-u, fot. Andrzej Goiński
Uroczystość jubileuszowa ARiMR-u, fot. Andrzej Goiński

Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober byli gośćmi regionalnych obchodów 25-lecia istnienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które odbywały się w Dworze Artusa w Toruniu. Przedstawiciele samorządu województwa wręczyli instytucji medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług dla województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to rządowa instytucja, podległa Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, której zadaniem jest wsparcie rolnictwa ze środków zarówno unijnych, jak i krajowych. ARiMR wspomaga finansowo inwestycje w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym, przedsięwzięcia tworzące dla mieszkańców wsi stałe miejsca pracy poza rolnictwem, rozwój infrastruktury wiejskiej, poprawę struktury agrarnej, inwestycje związane z budową giełd i rynków hurtowych, oświatę i doradztwo rolnicze oraz upowszechnianie i wdrażanie rachunkowości w gospodarstwach. Zarządza także systemem unijnych dopłat bezpośrednich.

 

Samorządy województwa współpracują z ARiMR przy wdrażaniu części funduszy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki z PROW przekładają się na kilometry wybudowanych czy przebudowanych dróg, sieci wodno-kanalizacyjnych, na nowe lub zmodernizowane targowiska czy obiekty publiczne służące lokalnej społeczności.

 

Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu jest jednym z 16 wojewódzkich oddziałów agencji. Na program uroczystości jubileuszowych złożyły się m.in. msza w toruńskiej katedrze oraz wystąpienia okolicznościowe, przestawienie historii agencji i zmian w rolnictwie na Kujawach i Pomorzu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 września 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2019 r.

 

Uroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej GoińskiUroczystość jubileuszowa ARMiR-u, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone