Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

"Dymny ..." - premiera w Teatrze Muzycznym

Próba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Próba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Teatr Muzyczny w Toruniu rozpoczyna nowy sezon od premiery spektaklu „Dymny: Siedem bestii moich” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej i Janusza Grzywacza. Premiera w piątek (13 września) w klubie Od Nowa.

 

Wiesław Dymny – plastyk, poeta, prozaik, scenarzysta, aktor i satyryk. Współtwórca Piwnicy Pod Baranami, mąż Anny Dymnej. Napisał około 300 piosenek, a wiele z nich przeszło do historii – „Niebieska patelnia” z muzyką Andrzeja Nowaka czy „Konie Apokalipsy” z muzyką Zygmunta Koniecznego. Dymny był również tekściarzem „Szwagrów” – krakowskiej grupy artystycznej. Napisał również scenariusze do filmów „Chudy i inni”, „Słońce wschodzi raz na dzień”, „Pięć i pół bladego Józka”.

 

„Dymny: Siedem bestii moich” to spektakl muzyczny. W rolach głównych występują Aleksandra Lis (znana m.in. z roli Wiery Gran w „Jutro będzie za późno”) oraz Radosław Smużny. Towarzyszyć im będą muzycy Mateusz Gruszkowski, Szymon Łukowski, Michał Rybka i Nikodem Wróbel.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej o spektaklu na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiemu

 

11 września 2019 r.

 

Próba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPróba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPróba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPróba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPróba medialna do spektaklu „Dymny: siedem bestii moich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone