Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Rozwijamy relacje z Chorwatami

Spotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Kujawsko-Pomorskiem gościła oficjalna delegacja chorwackiej Żupanii Medzimurskiej, która od 2018 roku jest naszym regionem partnerskim. Z przewodniczącym delegacji, zastępcą żupana Josipem Grivecem, spotkał się 11 listopada marszałek Piotr Całbecki. Nasi chorwaccy goście uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  

 

Rozmowy dotyczyły rozwoju międzyregionalnych relacji w dziedzinie gospodarki i turystyki. Wczoraj (12 listopada) miały miejsce spotkania z kierownictwami Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju na temat wymiany dobrych praktyk i możliwego poszerzenie obszarów współpracy. Oficjalnej delegacji towarzyszyli producenci wina, którzy mają zamiar eksportować chorwackie trunki do Polski.

 

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim (11 listopada) uczestniczył radny województwa Jacek Gajewski.

 

Wiceżupan Josip Grivec towarzyszył marszałkowi Całbeckiemu w dniu Narodowego Święta Niepodległości podczas ceremonii składania kwiatów pod pomnikiem Władysława Raczkiewicza, wojewody pomorskiego w latach 1936-1939 i prezydenta RP na uchodźstwie (1939-1947).

 

Departament Współpracy Międzynarodowej

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2019 r.

 

Spotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z delegacją Żupanii Medzimurskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie delegacji Żupanii Medzimurskiej z kierownictwami TARR i KPFR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone