Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

  • Start
  • Edukacja
  • Inowrocławski „Medyk” powiedział „NIE!” przemocy.

Inowrocławski „Medyk” powiedział „NIE!” przemocy.

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

30 listopada w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyła się konferencja naukowa „Przemocy mówię – NIE!”. Gośćmi „Medyka” byli wykładowcy akademiccy, przedstawiciele policji i instytucji zajmujących się problemem przemocy. Wykład Wartości jak drogowskazy z zakazem przemocy. Od filozofii do biologii wygłosił dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O Obliczach przemocy opowiedział mgr Krzysztof Jankowski z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

 

Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu reprezentowały asp. szt. Jolanta Kirschenstein-Kowalska, która przedstawiła policyjne dane statystyczne dotyczące przemocy oraz asp. Justyna Piątkowska z wykładem Cyberprzemoc a przemoc.

 

O tym Jak skutecznie budować porozumienie opowiedziała mgr Anna Mielczarek-Taica z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykład Pomoc ofiarom przemocy wygłosiła mgr Lilianna Dyks z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Toruniu.

 

Wydarzenie to wpisało się w obchody 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy, które rozpoczęły się 25 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a zakończą się 10 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Bogaty program konferencji pozwolił uczestnikom pochylić się nad tym trudnym tematem.

 

Wysoce specjalistyczna, ale przystępnie przekazana przez prelegentów potężna dawka najnowszej wiedzy była bardzo dobrze przyjęta przez uczestników konferencji, czego dowodem była interesująca dyskusja. Zadano wiele pytań, na które specjaliści  udzielili w sposób wyczerpujący odpowiedzi. Muzyka doskonale wpływa na zmysły, dlatego na zakończenie konferencji wysłuchaliśmy utworów muzycznych w wykonaniu Tomasza i Krzysztofa Kucharskich.

 

Dyrektor Urszula Majewska wraz z gronem pedagogicznym Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim za okazane wsparcie oraz udział w konferencji.

 

Konferencja została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Autor tekstu: Agata Pasternak

http://www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

dr Tomasz Komendzinski mgr Anna Mielczarek-Taica, fot. Dariusz AntczakDyrektor mgr Urszula Majewska, fot. Dariusz AntczakPamiątkowa fotografia, fot. Dariusz AntczakPamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, fot. Dariusz AntczakTomasz i Krzystof Kucharscy , fot. Dariusz AntczakUczestnicy konferencji, fot. Dariusz AntczakUczestnicy konferencji, fot. Dariusz AntczakZaproszeni goście, fot. Dariusz Antczak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone