Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Edukacja
  • FORUM PRAKTYKÓW DLA NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

FORUM PRAKTYKÓW DLA NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

7 grudnia 2019 odbyło się doroczne Forum Praktyków zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Już po raz czwarty nauczyciele-praktycy zaprezentowali inspirujące rozwiązania dydaktyczne w zakresie nauczania języka angielskiego i niemieckiego.

 

Temat przewodni tegorocznej konferencji –  Bezpieczne i celowe wykorzystanie TIK w realizacji podstawy programowej w zakresie języka obcego – przyciągnął ponad 40 nauczycieli różnych języków obcych. Trzynastu nauczycieli omówiło szeroki zakres zagadnień związanych z głównym tematem, w tym: cyfrowe kompetencje kluczowe, TIK w projektach zagranicznych, sposoby wykorzystania TIK w celu rozwijania kreatywności uczniów, umiejętności uczenia się oraz tworzenia autorskich materiałów dydaktycznych. Zaprezentowane pomysły i refleksje skłoniły wszystkich uczestników do ożywionej dyskusji. Nauczyciele obecni na konferencji mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji językowej.

oprac. J. Adamska
fot. J. Adamska
fot. Małgorzata Stranc
fot. Alina Maciag

 

Nauczyciele - prezenterzy i organizatorzy Forum Praktyków 2019Otwarcie Forum 2019 przez organizatorkiUczestnicy Forum Praktyków

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone