Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

XXII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego już za nami …

Fot. Oddział PTTK Inowroclaw
Fot. Oddział PTTK Inowroclaw

W dniu 18 stycznia 2020 roku inowrocławski oddział PTTK zorganizował XXII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego na trasie Kościelec Kujawski – Mimowola – Inowrocław z okazji 101 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

 

W marszu wzięło udział ponad 200 osób, dzieci i młodzież  wraz z opiekunami z miasta i powiatu inowrocławskiego oraz turyści indywidualni. Po zapaleniu zniczy przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu rajdowicze udali się autokarami do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu Kujawskim. Po zwiedzeniu szkoły uczestnicy imprezy wzięli udział w konkursie wiedzy o Paowstaniu Wielkopolskim, a także w konkursie ładowania magazynka do karabinka KBK AK. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez inowrocławski Oddział PTTK oraz dodatkowo puchary i nagrody ufundowane przez: Posła na Sejm RP Panią Magdalenę Łośko, radnego Powiatu Inowrocławskiego Pana Henryka Procka, oraz Prezesa  Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Inowrocławiu Pana Lecha Murawskiego. Podczas rajdu zostały również wręczone odznaki "Wierni Tradycji", przyznane przez Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 - za zasługi w upowszechnianiu wiedzy i pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919  przez Wiceprezesa TPPW 1918-1919  Województwa Kujawsko-Pomorskiego przez  Panią Małgorzatę Dzióbkowską. Odznaczeni zostali: Pan Jerzy Ekert - wieloletni pedagog, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Wojciecha w Inowrocławiu oraz Pan Radosław Balmowski - żołnierz zawodowy z 2 Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego w Inowrocławiu, działacz społeczny - wiceprezes inowrocławskiego Oddziału PTTK. Zgodnie z tradycją rajdową nagrodzony został najmłodszy uczestnika imprezy - Jakub z przedszkola „Ptyś”. Następnie po poczęstunku nastąpił wymarsz uczestników z pochodniami przez Mimowolę do Inowrocławia. Marsz zakończył się w Parku Solankowym o godz. 20:45.

 

Organizatorzy i uczestnicy serdecznie dziękują współorganizatorom i sponsorom Marszu i zapraszają na kolejną wędrówkę pieszą już w lutym, tym razem Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego.

 

tekst:

Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

Fot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK InowroclawFot. Oddział PTTK Inowroclaw

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone