Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

Na operę Don Carlos zapraszamy w sobotę i niedzielę do bydgoskiej Opery Nova, fot. Tymon Markowski
Na operę Don Carlos zapraszamy w sobotę i niedzielę do bydgoskiej Opery Nova, fot. Tymon Markowski

„Don Carlos” w Operze Nova, „Alicja w krainie czarów” w Horzycy, koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Pałacu Lubostroń, warsztaty w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Toruniu, spotkania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy i Książnicy Kopernikańskiej, warsztaty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Toruniu i wystawy w Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Bydgoska Opera Nova zaprasza w sobotę i niedzielę (25 i 26 stycznia) na operę „Don Carlos” Giuseppe Verdiego. Podczas sobotniego spektaklu partię Filipa wykonywać będzie Wojciech Śmiłek, a w niedzielę w tej roli usłyszymy Jacka Gresztę. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Piotr Wajrak. Więcej.

 

Na deskach teatru im. Wilama Horzycy do niedzieli (26 stycznia) można obejrzeć przedstawienie „Alicja w krainie czarów” na podstawie powieści Lewisa Carrolla. Spektakl w reżyserii Pawła Paszty to opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i dojrzewaniu do zrozumienia własnych potrzeb. Więcej. 

 

Dziś (24 stycznia) zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na American Pops Concert. Pod batutą maestro Mariusza Smolija Orkiestra Symfoniczna wykona między innymi tango na wiolonczelę Romualda Twardowskiego, tematy z filmu „The Patriot” Johna Williamsa i uwerturę do musicalu „Girl crazy” Georga Gershwina. Więcej.

 

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie przygotował specjalną ofertę. Do niedzieli (26 stycznia) wszystkie osoby, które użyją w kasie hasła Dzień Babci i Dziadka w Biskupinie otrzymają bilety wstępu jedynie za 4 złote. Więcej.

 

W Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Toruniu odbędą się jutro (24 stycznia) konsultacje fotograficzne, które poprowadzi członek Związku Polskich Artystów Fotografików Stanisław Jasiński.  Podczas spotkania omawiane będą problemy fotograficzne, artystyczne i technologiczne. Uczestnicy mogą przynieść własne zdjęcia, które zostaną poddane analizie. Więcej. W sobotę i niedzielę (25 i 26 stycznia) zapraszamy na pierwsze zajęcia w ramach cyklu warsztatów „Zróbmy sobie teatr!” Więcej. W sobotę (25 stycznia) na młodzież i osoby dorosłe przygotowujące się do konkursów recytatorskich czekają warsztaty. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się świadomego posługiwania się ciałem i głosem oraz wyrażania emocji. Więcej

 

Od piątku do niedzieli (24-26 stycznia) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy  odbędą się zimowe warsztaty wokalne z zespołem bdgVoices. Uczestnicy będą pracowali nad prawidłowym oddechem i emisją głosu i poznają podstawy pracy w studiu muzycznym. Więcej

 

W niedzielę (26 stycznia) zapraszamy do Pałacu Lubostroń na koncert dla najmłodszych z cyklu „Pałac dzieciom” Więcej. Na niedzielne popołudnie zaplanowano także koncert zespołu Fijałkowski Project - jazzowo-bluesowej formacji wykonującej muzykę instrumentalną. Więcej.

 

W piątek (24 stycznia) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy zapraszamy na spotkanie z reporterem „Dużego Formatu” Pawłem Piotrem Reszką. Okazją do rozmowy jest trasa autorska reportera wokół jego nowej książki „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”. Więcej.

 

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza w piątek (24 stycznia) na zajęcia z cyklu Kobiece inspiracje. Podczas spotkania uczestniczki wykonają efektowne powłoczki na poduszki. Więcej. W sobotę (25 stycznia) w mediatece przy ulicy Raszei 1 turniej w grę Go. Więcej.

 

Dzisiaj (24 stycznia) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędą się zajęcia z cyklu Etnowyprawka Malucha adresowanego do dzieci. Tematem spotkania będzie zima. Uczestnicy obejrzą bożonarodzeniową aranżację w parku i pobawią się w kulig. Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w niedzielę (26 stycznia) na indiańskie warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zwiedzą wystawę „Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii. W hołdzie Borysowi Alkinowi” oraz wykonają barwne pióropusze i ulepią naszyjniki z modeliny. Więcej.

 

Dziś (24 stycznia) zapraszamy do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na wystawę prac graficznych „Czarno-białe i w kolorze”. Wystawę można zwiedzać do 25 lutego. Więcej. Jeszcze do 18 lutego można zobaczyć także wystawę „Nasze Miasto, przygotowaną z okazji setnej rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski (więcej), a do 2 marca prace dzieci z Hong Kongu. Więcej.

 

Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałac Lubostroń, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są marszałkowskimi jednostkami kultury.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 stycznia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone