Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Środowisko
  • Komunikat dla przedsiębiorców oczekujących na wpis do rejestru BDO

Komunikat dla przedsiębiorców oczekujących na wpis do rejestru BDO

Tylko w 2019 roku przedsiębiorcy złożyli do Urzędu Marszałkowskiego około 22 tysięcy dokumentów papierowych związanych z wpisem do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). Urzędnicy cały czas weryfikują wnioski o wpis do rejestru.

 

Wszystkie wnioski o wpis do rejestru BDO są sukcesywnie rozpatrywane. Znaczna ich część została już zweryfikowana i nadano numery rejestrowe. Niestety niektóre wnioski wymagają jeszcze merytorycznej weryfikacji bądź uzupełnienia dokumentów, dlatego termin ich załatwienia przesuwa się w czasie. Prosimy o cierpliwość.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Środowiska:

  • telefoniczny pod następującymi numerami:  56 621 58 60, 56 621 58 76, 798 909 926

 

  • mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowe przepisy pozwalają na sporządzanie dokumentów ewidencji odpadów w wersji papierowej bez nadanego numeru BDO do 31 grudnia 2020 roku (art. 236a. ust. 1 ustawy o odpadach).
Firmy, które nadal nie uzyskały wpisu do rejestru BDO, mogą w 2020 r. prowadzić ewidencję odpadów w formie papierowej, pozostawiając jednocześnie na dokumentach ewidencyjnych puste pole z numerem rejestrowym. Wzory dokumentów ewidencji papierowej zostały określone w załącznikach od nr 5a do nr 5g ustawy o odpadach.

 

Co istotne - firmy , które już złożyły wniosek i oczekują na wpis do rejestru BDO, do 31 grudnia 2020 roku nie zostaną obciążone administracyjną karą pieniężną za brak wymaganego wpisu.

 

 

Departament Środowiska

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

1 lipca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone