Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Podsumowanie 2020. Na rzecz bezpieczeństwa

fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Nowe samochody dla policji, unijne miliony na wozy strażackie i sprzęt dla ochotniczej straży pożarnej oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych - tak samorząd województwa kujawsko-pomorskiego inwestował w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Na początku 2020 roku siedem kujawsko-pomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrało kluczyki do nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Umowa o dofinansowanie zakupu kolejnych dziewiętnastu samochodów ratowniczo-gaśniczych i motopomp, za ponad 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, została podpisana w grudniu 2020 roku.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców samorząd województwa wspiera także kujawsko-pomorską policję. W wrześniu do każdej z dziewiętnastu komend miejskich i powiatowych trafił co najmniej jeden nowy samochód marki Kia Ceed, zakupiony ze środków budżetu województwa.

 

Każdego roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera także finansowo działalność patrolową Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i organizowane przez WOPR akcje profilaktyczne. W 2020 roku przekazaliśmy na ten cel 120 tysięcy złotych.  

 

W listopadzie prezes kujawsko-pomorskiego WOPR-u podpisał umowę na dofinansowanie z RPO organizacji szkoleń z kwalifikowanej pierwszej pomocy, kursów zawodowych dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych i płetwonurków. Kursy te ruszą w 2021 roku, przeszkolonych zostanie blisko tysiąc osób, za 3,5 mln zł.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

25 stycznia 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone