Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Aktualności
  • „Bulwar Zachodzącego Słońca” – premiera słynnego musicalu w Operze Nova

„Bulwar Zachodzącego Słońca” – premiera słynnego musicalu w Operze Nova

„Bulwar Zachodzącego Słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova
„Bulwar Zachodzącego Słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova

Opowieść jak w filmie noir, świetna muzyka, spore wyzwanie realizacyjne i gwarantowany sukces - w sobotę (18 września) w Operze Nova odbyła się długo wyczekiwana premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca” w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Za stronę muzyczną odpowiada Krzysztof Herdzin i to on poprowadził orkiestrę w premierowy wieczór.

 

Musical Lloyda Webbera inspirowany jest słynnym filmem Billy’ego Wildera „Sunset Boulevard” z 1950 roku. Norma Desmond, niegdyś jedno z największych nazwisk Hollywood, piękna, ekscentryczna dawna gwiazda kina niemego, którą zmiótł z firmamentu triumf dźwięku i muzyki w salach kinowych, i jej romans ze znacznie młodszym, nieco cynicznym scenarzystą Joe Gillisem, z tragicznym zakończeniem – tyle w sferze fabuły. Reżyser Jacek Mikołajczyk jest także tłumaczem libretta. Choreografię przygotowali Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, a kostiumów Ilona Binarsch.

 

Partię Normy przygotowały trzy soprany: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Katarzyna Nowak-Stańczyk i Anita Steciuk; partię Joego Karol Drozd, Marcin Januszkiewicz i Tomasz Bacajewski.

 

- Norma Desmond... Każda śpiewaczka, każda artystka, kobieta marzy o tym, by się z taką rolą zmierzyć – powiedziała Radiu PiK Katarzyna Nowak-Stańczyk, jedna z trzech Norm w bydgoskim przedstawieniu.

 

Więcej informacji, także terminy kolejnych przedstawień, na stronie Opery Nova, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 września 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2021 r.

 

„Bulwar zachodzącego słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova„Bulwar zachodzącego słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone