Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Działacze kultury z wyróżnieniami

Wręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w Bydgoszczy
Wręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w Bydgoszczy

Organizowanie koncertów, spektakli a także zarządzanie i administrowanie zapleczem instytucji kultury to praca wymagająca wiedzy, zaangażowania i pasji. Efekty doceniają widzowie oraz zwiedzający. Marszałkowskie wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury wręczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, radny sejmiku Konstanty Dąbrowski i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Krupa. Uroczystość odbyła się 9 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Nagrody, także finansowe, otrzymało dwadzieścia osób. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy kujawsko-pomorskich instytucji kultury:

  • Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu,
  • Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu,
  • Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu,
  • Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu,
  • Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy,
  • Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński),
  • Pałacu Lubostroń (powiat żniński).

 

Doceniono także reprezentantów organizacji pozarządowych działających w naszym regionie.

 

Pełna lista laureatów.

 

Nagrody wręczamy aby podziękować wszystkim tym, którzy przyczyniają się do rozwoju kultury i świadomości o niej. Uroczystość uświetnił koncert muzyki jazzowej w wykonaniu kwintetu Bartosza Haliniaka.

 

Do instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego poza wymienionymi należą również: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Opera „NOVA” w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

10 listopada 2021 r.

 

Wręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w BydgoszczyWręczenie wyróżnień działaczom kultury, fot. KPCK w Bydgoszczy

 

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.