Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wizyta studyjna w creoGedanii

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało wizytę studyjną do placówki creoGedania.

 

10 listopada 2021 roku grupa kilkunastu nauczycieli z Bydgoszczy pojechała do Gdańska, by tam z bliska przyjrzeć się edukacji alternatywnej, edukacji bez zadań domowych, podręczników i ocen.

 

Każdy z uczestników chciał podpatrzeć odmienny od tradycyjnej szkoły system pracy. Na miejscu braliśmy udział we fragmentach różnych zajęć edukacyjnych, mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami, obejrzeć przedszkole i teren sprzyjający zabawom na świeżym powietrzu. Ujęła nas dalekowzroczność kadry pedagogicznej, która wybiega w przyszłość, kiedy to obecni uczniowie creoGedanii będą dorośli. Zanim to nastąpi, już dziś dzieci uczą się budowania relacji, współpracy. Do wiedzy i umiejętności niejednokrotnie dochodzą na zasadzie prób i poprawek, błąd traktują jako naturalny element uczenia się, za który nie spotyka ich kara w postaci złych ocen – czują się bezpiecznie.

 

Wizyta skłoniła nauczycieli do dyskusji na temat zasad pracy creoGednaii. Zastanawiano się, czy jest to zalążek nowego systemu nauczania, czy z alternatywna edukacja stanie się wszechobecną, czy motywacja bez ocen jest realna.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone