Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Edukacja
  • Ekologiczne ozdoby świąteczne wykonane - konkurs rozstrzygnięty

Ekologiczne ozdoby świąteczne wykonane - konkurs rozstrzygnięty

Ekologiczne ozdoby świąteczne  prace konkursowe
Ekologiczne ozdoby świąteczne prace konkursowe

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy spojrzeli na Święta Bożego Narodzenia przez pryzmat ekologii. Już pod koniec listopada pacjenci dwóch bydgoskich szpitali przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego na temat: „Ekologiczne ozdoby świąteczne”. Konkurs połączył dwie idee w jednym temacie. Z jednej strony, uczniowie poznali symbolikę grudniowych świąt łącząc różnorodne techniki plastyczne, z drugiej zaś zadbali o ochronę środowiska bowiem materiały, z których prace były wykonywane pochodziły z bezpiecznych odpadów i przedmiotów przyjaznych dla środowiska.

 

Oceniając prace jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: zrozumienie tematu, pomysłowość oraz staranność i samodzielność wykonania ozdób. Na konkurs wpłynęło 45 przepięknych dekoracji. Komisja przyznała 11 nagród i 11 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych: 0 – III szkoły podstawowej, IV – VIII szkoły podstawowej oraz klasy ponadpodstawowe.

 

            Wszystkie ozdoby były bardzo ciekawe, a  uczestnicy wykazali się nie tylko wzorową umiejętnością łączenia różnorodnych materiałów zdobniczych, ale także  dużą inwencją twórczą.

 

Nic nie daje takiej satysfakcji jak ręcznie wykonane prace, a te, które wpłynęły na konkurs zostały przekazane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Jesień życia” w Bydgoszczy z życzeniami radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Nagrody i wyróżnienia w konkursie ufundował Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz prywatni darczyńcy.

 

Opracowanie tekstu oraz wykonanie zdjęć: Maria Górska i  Małgorzata Sakowska.

 

Ekologiczne  ozdoby świąteczne  prace konkursoweKonkursowe dyplomyKonkursowe prace przekazane mieszkańcom Domu PomocyUpominki dla mieszkańców Domu Pomocy Jesień Życia

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone