Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Z KLASĄ DO KINA? TAK

KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Multikino Bydgoszcz zapraszają w ramach Akademii Filmowej Nauczyciela klasy i szkoły na seanse filmowe.

 

Czytaj więcej

Warsztat pracy początkującego nauczyciela

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Każdy nauczyciel rozpoczynający pracę w szkole posiada szeroki zasób wiedzy i umiejętności merytorycznych w wybranej dziedzinie. Brak mu jednak doświadczenia pedagogicznego. Dlatego do tej grupy nauczycieli kierujemy ofertę  Warsztat pracy początkującego nauczyciela, podczas  której uczestnik nabędzie umiejętności planowania dydaktycznego, stosowania różnorodnych metod i form nauczania, stosowania informacji zwrotnej oraz tworzenia własnego warsztatu pracy. 

Czytaj więcej

Eksperyment naukowy w edukacji przyrodniczej

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  na przełomie września i października przeprowadzili dla nauczycieli szkół podstawowych gminy Mogilno cykl warsztatów w zakresie stosowania eksperymentu naukowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej

Zintegrowany system kwalifikacji w pracy doradcy zawodowego

Marzanna Bogacka i Ziemowit Socha, fot. W. Kitajgrodzka

Konsultanci regionalni Instytutu Badań Edukacyjnych przeprowadzili w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy warsztaty dla doradców zawodowych na temat ZSK.

Czytaj więcej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Co by było gdyby, czyli spuść fantazję ze smyczy”

Fragment plakatu wykonanego przez Sylwię Rajkowską z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Co by było, gdyby… tak jak w „Niekończącej się historii” bohater czytanej właśnie książki nagle skontaktował się z czytającym, zaprosił go do swojego świata i zaproponował mu uczestniczenie w rozgrywających się wydarzeniach? Albo inaczej – gdyby powiedział, że nie chce wciąż „odgrywać” tej samej roli w historii wymyślonej przez autora i chce żyć w prawdziwym świecie oglądanym ukradkiem z kart książki?

Czytaj więcej

KONFERENCJA UCZYMY SIĘ POMAGAĆ DZIECIOM I MŁODZIEŻY W KRYZYSIE - KONTYNUACJA

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

9 października br. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy,   Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zorganizowały konferencję online „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”. Spotkanie przeznaczone było dla pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarek, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny.

Czytaj więcej

KONFERENCJA WYBRANE ELEMENTY PRAWA W SYSTEMIE OŚWIATY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Znajomość prawa, świadomość i kultura prawna stają się obecnie podstawą funkcjonowania świadomego obywatela. Żyjąc w społeczeństwie obywatelskim, należy dobrze znać swoje uprawnienia i powinności.

Czytaj więcej

Mobilne pracownie dydaktyczne trafiły do szkół

Logotyp Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Pięć mobilnych pracowni dydaktycznych zostało w pierwszych dniach października 2020 roku przekazanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku szkołom z naszego regionu. Pracownie trafiły do Skudzaw, Ciechocinka, Chrostkowa, a dwie do szkół we Włocławku.

Czytaj więcej

Noc Bibliotek w KPCEN we Włocławku

Logo KPCEN Włocławek

10 października w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się kolejna, już szósta, edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło akcji Klimat na czytanie stało się inspiracją do relaksu w Klimatycznym Ogrodzie. Przygotowano prezentację zbiorów bibliotecznych oraz gry i zabawy związane z ekologią i znajomością literatury.

Czytaj więcej

I AKUMULATOR PRZEDSZKOLNY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

27 października  2020 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów i nauczycieli przedszkoli  na zdalne seminarium I AKUMULATOR PRZEDSZKOLNY  pt. JESTEM OK TAKI, JAKI JESTEM. JAK DZIECI BUDUJĄ POCZUCIE WŁACNEJ WARTOŚĆI? Gościem seminarium jest Alicja Guła - trenerka Familylab, propagatorka koncepcji Jespera Juula. Szczególnie w trudnych czasach pandemii pragniemy przybliżyć zagadnienie  prawdziwych, wartościowych i właściwych relacji między dorosłymi a dziećmi. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone