Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Rozstrzygnięcie konkursu GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2021/2022 po raz szósty zaprosiło nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie na zaprojektowanie gry dydaktycznej „GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim", której motywem przewodnim są drzewa.

Czytaj więcej

Rok Poli Negri

Pocztówki, fot. Beata Leonik, KPCEN we Włocławku

„Talent to zdolność do oddania się niepodzielnie swej twórczości"- Pola Negri w swojej książce "Życie i marzenie w kinie" (1926).

Czytaj więcej

Skarb Wyspy Wielkanocnej - podsumowanie

Escape room w KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania projektu „Skarb Wyspy Wielkanocnej”, czyli escape roomu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy. Pokój zagadek odwiedziło kilkadziesiąt grup, wszystkim uczestnikom udało się rozwiązać zadania i odnaleźć ukryte skarby.

Czytaj więcej

Cross Borders with English

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W piątek, 20 maja 2022 roku w auli KPCEN w Bydgoszczy odbyła się wzruszająca uroczystość zakończenia projektu Erasmus+ „Cross Borders with English”, zorganizowanego i koordynowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. KPCEN było organizatorem warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka angielskiego ze szkół partnerskich w Portugalii, Turcji i Włoszech oraz polskiego koordynatora - VII LO -  inaugurujących projekt trzy lata temu.

Czytaj więcej

Akumulatory wczoraj i dziś

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka filmu dotyczącego elektryczności: Elektryczność (cz.7) - Akumulatory wczoraj i dziś, w którym Mariusz Spytek, doradca metodyczny fizyki KPCEN w Bydgoszczy, wyjaśnia, jak powstały i działają ogniwa wtórne mające zastosowanie w różnego typu akumulatorach. 

Czytaj więcej

Spotkanie na Ekoszlaku

Muzeum Etnograficzne we Wlocławku

W sobotę 20 maja b.r. miłośnicy książek i rowerów podczas rajdu rowerowego Ekoszlakiem organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odwiedzili szereg interesujących miejsc. Celem rajdu było nie tylko miłe i aktywne spędzenie popołudnia, ale również przypomnienie, że ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół  podkreśla znaczenie tych pożytecznych owadów w naszym ekosystemie.

Czytaj więcej

KPCEN WE WŁOCŁAWKU ZAPRASZA NA JUBILEUSZOWE 10. WYDANIE KONFERENCJI EDUKACJA W CYFROWYM WYMIARZE

Konferencja - grafika

Edukacja w cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji jest wydarzeniem organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Konferencja skierowana jest do dyrektorów oraz nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.

Czytaj więcej

Igrzyska lekkoatletyczne dla nauczycieli

Plakat - Igrzyska lekkoatletyczne dla nauczycieli

Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają do udziału w Igrzyskach Lekkoatletycznych dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Czytaj więcej

Porozumienie o współpracy

Sygnatariusze porozumienia i uczestnicy spotkania

19 maja 2022 roku Robert Preus, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, oraz  Jego Magnificencja  prof. dr hab. Jacek Woźny, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie nauk pedagogicznych i nauk ścisłych, które zakłada:

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny

Logotyp - Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorych

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego województwa, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Rodzina – miłość, bezpieczeństwo, wsparcie”, organizowanym przez Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone