Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Konkurs plastyczno–fotograficzny „Zdrowie zawsze w modzie”

Wręczenie nagród laureatom i zwycięzcom, fot. N. Łysiak

Konkurs plastyczno – fotograficzny Zdrowie zawsze w modzie odbył się w ramach V Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Do konkursu zgłoszono 110 prac, z których 15 zostało nagrodzonych  i wyróżnionych  w ramach konkursu plastycznego. W konkursie fotograficznym  nagrodzono 4 prace.

Czytaj więcej

FESTIWAL ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Nauczyciele uczsetniczący w szkoleniu pt. Tabat a w szkole

W dniach 7 – 11 października 2019 roku w Bydgoszczy odbywał się V Festiwal Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Do współpracy zaproszono: Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, Straż Miejską, KPSOSW nr 1 w Bydgoszczy, Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku, i Bella Line Wellness Centrum Miedzyń.

Czytaj więcej

Święto Nauczycieli w Korczaku

Ślubowanie klas pierwszych, fot. P. Kromkiewicz

14 października w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz inne osoby zaprzyjaźnione  z Ośrodkiem.

Czytaj więcej

BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY W INOWROCŁAWSKIM „MEDYKU”

Logotyp - Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Dnia 16 października 2019 roku inowrocławski „Medyk”, po raz kolejny, w auli szkolnej zorganizował akcję bicia rekordu w pierwszej pomocy. Data nie jest przypadkowa, bowiem 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Próba bicia Rekordu Guinnessa okazała się świetną okazją popularyzacji wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Akcję przygotowali nauczyciele – opiekunowie Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy, wspierani przez dyrektora, nauczycieli, słuchaczy i  pracowników szkoły, do których kierujemy serdeczne podziękowania. Głównym organizatorem akcji była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy.

Czytaj więcej

Lepiej zapobiegać : profilaktyka uzależnień - seminarium dla nauczycieli w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

22 października (wtorek) 2019 r. w godzinach 14.00-18.00  Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4 zaprasza na seminarium dla nauczycieli zatytułowane  Lepiej zapobiegać: profilaktyka uzależnień.

Czytaj więcej

Podsumowanie projektu „Robimy piosenkę”

Logotyp ZS nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

10 października na oddziale stacjonarnym Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt. „Robimy piosenkę”. W tę inicjatywę zaangażowali się nauczyciele szkoły szpitalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Beret i zespołem Partyzant. Połączeni chęcią rozwijania twórczej aktywności u naszych podopiecznych skorzystaliśmy ze wsparcia proponowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach inicjatywy Bardzo Młoda Kultura 2019.

Czytaj więcej

Konferencja dla nauczycieli biologii we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku

Prowadząca konferencję Barbara Potulska-Klein ekspert OKE w Gdańsku, fot. KPCEN Bydgoszcz

3 października 2019 r. w KPCEN w Bydgoszczy odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli biologii szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2018/19

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Przeszkoliliśmy 9692 nauczycieli. Zorganizowaliśmy 451 różnych form doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Czytaj więcej

KONFERENCJA NOWOMEDIALNE WSPOMAGANIE PRACY NAUCZYCIELA HUMANISTY

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli i Wydawnictwo MAC EDUKACJA zorganizowały konferencję Nowomedialne wspomaganie pracy nauczyciela humanisty dla nauczycieli języka polskiego, historii, nauczycieli bibliotekarzy, muzyki i plastyki na konferencję, która odbyła się 8 października 2019 roku w Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Konferencje dla nauczycieli bibliotekarzy

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało konferencje dla nauczycieli bibliotekarzy szkól podstawowych (2 października 2019 roku) i szkół ponadpodstawowych (7 października 2019 roku).

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone