Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

„Niebo Kopernika” – prelekcja w Dobrzyniu nad Wisłą

Uczestnicy prelekcji

Multimedialna opowieść poświęcona obserwacjom astronomicznym Mikołaja Kopernika jest treścią cyklu spotkań, które zaplanowano z okazji Roku Kopernika w województwie kujawsko-pomorskim. Jej autorem jest Piotr Majewski, który odwiedzi 14 miejscowości, gdzie znajdują się kujawsko-pomorskie Astrobazy. W poniedziałek 29 maja projekt zawitał do przestronnej sali nowoczesnego Domu Kultury "Żak" w Dobrzyniu nad Wisłą. Letnia pogoda sprawiła, że przebiegło ono w kameralnym gronie, acz bardzo sympatycznej atmosferze. Widzowie, z których większość stanowiła młodzież z kółka astronomicznego przy dobrzyńskiej Astrobazie, z uwagą wysłuchali opowieści o zjawiskach i obiektach, które przed wiekami na niebie śledził Mikołaj Kopernik. Padały liczne pytania, dzięki czemu spotkanie przedłużyło się do zachodu Słońca, okraszonego wspaniałym halo i słońcami pobocznymi.

Czytaj więcej

Konferencja Szkoła-Uczelnia-Pracodawca – współpraca w cyfrowej rzeczywistości

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Wprowadzenie  nauczycieli w świat biznesu i działalności gospodarczej funkcjonującej w dobie cyfryzacji, automatyzacji, szybkiego przyrostu wiedzy, to istotny aspekt szkoleń ważny nie tylko  dla pedagogów szkół branżowych. Konferencja Szkoła-Uczelnia-Pracodawca – współpraca w cyfrowej rzeczywistości,  zorganizowana  17 maja 2023 przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w partnerstwie z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym Dolina Narzędziowa, była kolejnym wydarzeniem dotyczącym współpracy edukacji  i biznesu, budującym konwergentną platformę do poszerzania wiedzy, wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów.

Czytaj więcej

Moja Psorka - wojewódzki konkurs internetowy

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty w Bydgoszczy wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy – Muzeum Oświaty organizuje wojewódzki internetowy konkurs pod tytułem „Moja Psorka”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Diagnoza sprawności rachunkowej w klasie IV szkoły podstawowej

Logotyp - KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli i uczniów klas IV szkół podstawowych do udziału w teście diagnostycznym dotyczącym sprawności rachunkowej.

Czytaj więcej

LEKCJA OTWARTA MATEMATYKI

Logotyp - KPCEN Bydgoszcz

Zapraszamy nauczycieli matematyki w klasach IV-VIII szkoły podstawowej z powiatu świeckiego do udziału w zajęciach otwartych, które odbędą się 31 maja 2023 roku w godz. 8.00 – 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lnianie.

Czytaj więcej

Gram, śpiewam, rozumiem

Uczestniczki i prowadzący kurs muzyki w Strzelnie

Z radością informujemy, że zakończył się całoroczny Kurs doskonalenia zawodowego dla nauczycieli „Gram, śpiewam, rozumiem” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Strzelnie. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje kompetencje muzyczne. W czasie zajęć poznawali gamy, tonacje, akordy, koło kwintowe, klucze muzyczne. Zabawy umuzykalniające przysporzyły wiele radości i wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Takie niezwykłe działania z pewnością przyczynią się do  uatrakcyjnienia lekcji i innych zajęć dydaktycznych.

Czytaj więcej

„Marian Rejewski – bydgoszczanin, matematyk, kryptolog” – wernisaż wystawy w Pruszczu

Logotyp - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Aleksandra Rosińska-Burek oraz Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Ewa Pronobis-Sosnowska mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Miasta i Gminy Pruszcz na wernisaż wystawy pt. “Marian Rejewski, bydgoszczanin, matematyk, kryptolog”, który odbędzie się 25 maja 2023 roku o godz. 16:00.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym na temat: Wstrzymał słońce – zmienił wizję wszechświata.

Logotyp - Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej

Mikołaj Kopernik szukał piękna we wszechświecie, opisana przez niego teoria ustawiła wszystko względem Słońca, a nie Ziemi. Zachęcamy, abyście przedstawili nam Waszą wizję wszechświata. Możecie także pobawić się w naukowców i wykorzystując swoją wyobraźnię, możecie zamieścić w przestrzeni kosmicznej własne propozycje, które przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, mogłyby się tam znaleźć i mieć istotny wpływ na przyszłość naszej planety – Ziemi.

Czytaj więcej

Webinarowe dwa dni majowe z KPCEN w Toruniu

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Na ostatnie dni maja Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza na otwarte, godzinne zdalne spotkania – każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie:

Czytaj więcej

XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Miasta Kowal

uczestnicy konkursu

W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu 17 maja  2023 r. odbył się 15. finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego : ,,Ortografia – nic prostszego - dla każdego myślącego” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Kowal Eugeniusza Gołembiewskiego. Konkurs tradycyjnie realizowany jest we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.