Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Nie ma wakacji od dbania o środowisko

Fragment banera: co wiesz...

Wakacje to czas, kiedy szczególnie chętnie i często przebywamy w pobliżu wody. Wiemy jednak, że globalne zasoby wody są zagrożone i nieustannie się kurczą. Rozwiązanie quizu pomoże przypomnieć sobie, a może uświadomić, jakie - duże i małe - działania możemy podejmować, aby oszczędzać wodę i chronić jej zasoby.

Czytaj więcej

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Placówki realizujące w województwie kujawsko-pomorskim projekt Wielka Liga Czytelników miały możliwość ubiegania się o przyznanie Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”.

Czytaj więcej

O stresie bez stresu – KPCEN w Toruniu szkoli się zdalnie

Logotyp KPCEN w Toruniu

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu doskonalą online nauczycieli i… sami poddają się zdalnie szkoleniu. W minionym tygodniu konsultanci i specjaliści dowiedzieli się więcej na temat stresu, motywacji, realizacji siebie w pracy i radzenia sobie z trudnościami. Szkolenie Nie spali się, kto nie płonął – o wypaleniu zawodowym nauczycieli prowadziła Teresa Tymrakiewicz z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus na platformie Clickmeeting.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięte konkursy XVI NDŻ

Logotyp KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej – Referat Duszpasterstwa Rodzin ogłosiły konkursy związane z marcowymi obchodami XVI Narodowego Dnia Życia  i Dnia Świętości Życia.

Czytaj więcej

Odjazdowy Bibliotekarz 2020

Odjazdowy Bibliotekarz

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza po raz szósty na  rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który tym razem zostanie zorganizowany w nowej formule. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej jest Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego, francuskiego pisarza i lotnika, któremu w tym roku przypada 120 rocznica urodzin.

Czytaj więcej

Laureaci Konkursu Odkrywamy Talenty 2020 nagrodzeni

Logotyp KPCEN we Włocławku

18 czerwca 2020 roku wicedyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku Małgorzata Wdowczyk wręczyła Nagrody Laureatom tegorocznej edycji Konkursu dla nauczycieli Odkrywamy Talenty 2020. Głównym celem Konkursu jest propagowanie inicjatyw w zakresie rozwijania talentów i uzdolnień uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazło się wiele ciekawych i innowacyjnych prezentacji przedstawiających proces indywidualizacji nauczania.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ ONLINE NAUCZYCIELI KONSULTANTÓW I DORADCÓW METODYCZNYCH KPCEN W BYDGOSZCZY (22.06.2020 do 26.06.2020 roku)

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli do skorzystania z oferty form doskonalenia online. Proponujemy wsparcie metodyczne poprzez wideodyżury i wideokonsultacje, a także webinaria, sieci współpracy i samokształcenia, warsztaty oraz kursy online.

Czytaj więcej

Wielka Liga Czytelników w województwie kujawsko-pomorskim

Projekt Wielka Liga Czytelników

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy już po raz kolejny pełniła funkcję Koordynatora Wojewódzkiego Konkursu „ Wielka Ligi Czytelników” w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu RecytatOrator

RecytatOrator 2020

Już po raz piąty Pałac Młodzieży we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy zorganizował konkurs „RecytatOrator”, którego pomysłodawczynią jest Beata Przybojewska. Uczestnicy przygotowali dwuelementowe wystąpienia składające się z recytacji wybranego fragmentu prozy oraz krótkiego przemówienia uzasadniającego wybór tekstu. Tym razem tematem konkursu była relacja człowieka z naturą.

Czytaj więcej

Być twórczym i kreatywnym

Logotyp KPCEN we Włocławku

Dobre pomysły nie biorą się znikąd. Można je stymulować i ćwiczyć swoją kreatywność. 8 czerwca 2020 r. Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zorganizowało warsztaty online Rusz głową- twórcze i kreatywne myślenie, które poprowadziła Dominika Cieślikowska, psycholożka i edukatorka z wieloletnim doświadczeniem projektowania kreatywnych procesów kompetencji na poziomie jednostek, grup i organizacji.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone