Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

„Bezpieczna Szkoła - profilaktyka zagrożeń”

Logotyp KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza 5 grudnia o godz. 14.00 dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli szkół i placówek oświatowych do siedziby centrum na konferencję „Bezpieczna Szkoła - profilaktyka zagrożeń”.

 

W programie wykłady dla nauczycieli ściśle związane z edukacyjnymi, wychowawczymi i profilaktycznymi działaniami mającymi służyć harmonijnemu rozwojowi uczniów i kształtowaniu postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapisów można dokonać na stronie:

http://www.oferta.cen.info.pl/zapisz,bezpieczna_szkola,1128.html

Program konferencji:

13.30-14.00

Rejestracja uczestników.

14.00-14.10

Rozpoczęcie konferencji - Grażyna Troszyńska, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

14.10-14.55

Fonoholizm. Skala zjawiska i psychospołeczne determinanty problemowego używania smartfonów - dr Maciej Dębski, wykładowca akademicki, założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

14.55-15.15

Interwencja szkolna - uprawnienia i obowiązki nauczycieli - Agnieszka Sobieralska, była oficer Policji, autorka książki „Zasady bezpieczeństwa - posłuchaj policjanta rad...”.

15.15-15.35

Co wiemy, a co powinniśmy wiedzieć o uzależnieniach dzieci i młodzieży? - Magda Pawlak, specjalistka terapii uzależnień Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”.

15.35-16.00

„NIE MIJAMY się” - rozwijanie kompetencji społeczno - emocjonalnych - wykład z użyciem gry "MIJAMY się" - Elżbieta Goślicka - trener komunikacji.

16.00

Zakończenie konferencji.

 

Logotyp konferencji „Bezpieczna Szkoła”

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone