Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje Departamentu
  • Relacja ze szkolenia „Wychowanie do wartości – współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży”

Relacja ze szkolenia „Wychowanie do wartości – współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży”

Uczestnicy szkolenia
Uczestnicy szkolenia

6 lutego 2019 roku  (środa) w godzinach 14.30-16.30 odbyło się szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy „Wychowanie do wartości -  współczesna polska literatura dla dzieci”. Szkolenie poprowadziła Wiesława Jędrzejczykowa z wydawnictwa Literatura.

 

W pierwszej części szkolenia uczestnicy wysłuchali wystąpienia „Wychowanie do wartości -  współczesna polska literatura dla dzieci  i młodzieży"  na podstawie publikacji wydawnictwa. Prelegentka zaprezentowała serie wydawnicze „A to historia”, „Zdarzyło się w Polsce”, „Wojny dorosłych – historie dzieci”, „Nieprzeciętni” (Piłsudski, Skłodowska, Kopernik,  Sendlerowa) oraz książki, które są lekturami w nowej podstawie programowej.

 

W czasie przerwy nauczyciele i bibliotekarze mieli możliwość zakupu lub zamówienia prezentowanych książek z rabatem 50% od ceny detalicznej.

 

Druga część szkolenia poświęcona była zagadnieniu  „Wydawnictwo od kuchni”. W trakcie   prezentacji Wiesława Jędrzejczykowa mówiła o doborze wydawanych pisarzy i  ilustratorów oraz trafnym wyborze  projektów okładek.

 

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pakiet informacyjno-promocyjny wraz ze scenariuszami lekcji wg książek wydawnictwa Literatura.

 

W spotkaniu uczestniczyło 60 nauczycieli i bibliotekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

 

Oprac.

 

Wiesława Budrowska

 

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Propozycja Wydawnictwa LitraturaUczestnicy szkoleniaUczestnicy szkoleniaWydawnictwo Literatura

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone