Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Wakacyjna edukacja z „Medykiem”

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Wakacje to czas odpoczynku , ale również świetny czas na pogłębianie wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa. Inowrocławski „Medyk” wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu oraz Urzędem Gminy Inowrocław był współorganizatorem profilaktycznego pikniku pn. „Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2019”.

 

W czwartek (25 lipca br.) dzieci ze świetlic wiejskich miały okazję do udziału w pasjonujących konkurencjach, których było tak wiele, że nikt się nie nudził, a wytrwale pracował na punkty dla swojej drużyny. Zadania dla uczestników przygotowali: inowrocławska policja, straż pożarna, straż leśna, realizatorzy programu edukacyjnego „Z sercem dla zwierząt”, operatorzy numeru 112 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy i oczywiście „Medyk”. Dzieci miały za zadanie  m.in. udzielenie pomocy w sytuacjach pozorowanych, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego, zabezpieczenie ran, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były z użyciem specjalistycznego sprzętu i wielkim zaangażowaniem. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu stwarza możliwość kształcenia właściwych postaw, przekazując rzetelną, wiarygodną i najnowszą wiedzę z zakresu zasad niesienie pierwszej pomocy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Opracowała – Monika Kurzawa

http://www.medykino.com.pl/

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

RKO, fot. Dariusz AntczakŚrodki opatrunkowe, fot. Dariusz AntczakZabezpieczanie ran, fot. Dariusz AntczakOrganizatorzy akcji, fot. Dariusz Antczak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone