Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Polskie Towarzystwo Fizyki nagradza

Ilona Dybicz na czele pochodu podczas Astrofestiwalu w Kruszwicy w 2015 roku. Fot. Mikołaj Kuras
Ilona Dybicz na czele pochodu podczas Astrofestiwalu w Kruszwicy w 2015 roku. Fot. Mikołaj Kuras

Pani Ilona Dybicz wieloletnia koordynatorka  Astrobazy Kopernik w Kruszwicy 13 września 2019 r. podczas 45 Zjazdu Fizyków Polskich w Krakowie  odbierze wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Fizyki.

 

Polskie Towarzystwo Fizyki działa w Warszawie od 1920 roku. Głównym celem organizacji jest upowszechnianie fizyki i nauk pokrewnych, podnoszenie ogólnego poziomu wiedzy fizycznej w społeczeństwie oraz popieranie rozwoju fizyki w Polsce.  Ważnym elementem tych działań jest także rozwijanie więzi między fizykami zatrudnionymi w oświacie, w nauce oraz w różnych gałęziach gospodarki, reprezentowanie środowiska fizyków w społeczeństwie, wobec organów państwowych, samorządowych, a także innych organizacji publicznych i prywatnych w kraju oraz za granicą.

 

Pani mgr Ilona Dybicz jest dyrektorką i nauczycielką fizyki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt w Kruszwicy im. Polskich Olimpijczyków. Nagrodę PTF III stopnia dla wyróżniających się nauczycieli otrzyma za nowatorskie metody pracy z uczniami i rozbudzanie zainteresowania naukami przyrodniczymi, a szczególnie astronomią i fizyką oraz za znaczące osiągnięcia w pracy z młodzieżą zainteresowaną fizyką i astronomią. Uczniowie wieloletniej koordynatorki Astrobazy w Kruszwicy wielokrotnie zdobywali nagrody w konkursach astronomicznych organizowanych przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureatka nagrody Polskiego Towarzystwa Fizycznego jest popularyzatorką projektu Astrobaza Kopernik od początku jego istnienia. Autorski pomysł Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego polegał na budowie sieci obserwatoriów astronomicznych przy szkołach. Jest to wyjątkowa  inicjatywa nie tylko na skalę Polski, ale także Europy. Kujawsko – Pomorskie jest pierwszym i jedynym regionem w Europie, w którym na tak małej powierzchni, jaką jest obszar województwa, działa sieć czternastu w pełni wyposażonych obserwatoriów astronomicznych.

 

Laureatce serdecznie gratulujemy.

 

http://www.ptf.net.pl/pl/aktualnosci/informacje-biezace/nagrody-ptf-2019/?fbclid=IwAR0pRx83w7GPhimgfADAvsf_PS7WEkpvgl7y5seJnFPtOY8AhsJVgz_ucX8

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone