Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Szkoła do hymnu

dekoracja świąteczna
dekoracja świąteczna

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Jak wiele szkół w całej Polsce, tak i nasza szkoła szpitalna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

 

Akcja odbyła się 8 listopada. Uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy medyczni, którzy na wielu oddziałach szpitalnych dołączyli do akcji, zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11. Na większości oddziałów akcję poprzedziły uroczystości szkolne, prezentacje o tematyce historycznej, konkursy wiedzy, a także zespołowe zmagania uczniów pod hasłem „Kiermasz wartości”, gdzie zespoły uczniowskie, za poprawne rozwiązanie różnych zadań o tematyce historycznej, zdobywały litery służące uczniom do  utworzenia hasła – nazwy wartości, którymi kierować powinni się w życiu prawdziwi patrioci.

 

Dzięki tej inicjatywie wspólnie przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz wyrażaliśmy szacunek wobec polskich symboli narodowych w tak specyficznych warunkach, jakimi są oddziały szpitalne.

 

Autor tekstu: Alicja Cierżnicka

Zdjęcia: Katarzyna Stalinska, Milena Pawlak, Jolanta Sękowska

www.zs33.bydgoszcz.pl

 

dekoracja świątecznadekoracja z okazji Święta Niepodległości w Klinice Psychiatrii Dzieci i MłodzieżyUczestnicy uroczystości w Klinice Onkologiiuczestnicy uroczystości w Klinice PsychiatriiUczniowie śpiewający hymn na Oddziale Kardiologii WSDUroczyste śpiewanie hymnu na Oddziale Neurologii WSDuroczytsość z okazji Święta Odzwyskania Niepodległości w Klinice Onkologii

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone