Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Kasper Geograficzny

Uczestnicy Konkursu geograficznego, fot. KPCEN Bydgoszcz
Uczestnicy Konkursu geograficznego, fot. KPCEN Bydgoszcz

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu odbyła się pierwsza edycja Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Kasper Geograficzny”.

 

Konkurs pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej oraz Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej zorganizowany został z inicjatywy i przy wsparciu doradcy metodycznego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Ewy Wierzchowskiej.

 

Do finału, który składał się z dwóch etapów, zakwalifikowało się 58 uczniów z 22 szkół podstawowych. Do drugiego etapu finału przeszło 10 uczniów z najwyższą ilością punktów. Po drugiej części finału wyłoniono trzech laureatów i siedmiu finalistów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom. Uroczystości wręczenia nagród i dyplomów odbędą się podczas gali, która będzie miała miejsce 17 maja 2022 roku w I LO w Inowrocławiu.

 

Tak duże zainteresowanie uczniów konkursem geograficznym podczas jego pierwszej edycji świadczy o potrzebie organizacji tego typu zmagań intelektualnych także na poziomie szkół podstawowych. Dzięki wysiłkom nauczycieli i dyrekcji I LO im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu konkurs spełnił oczekiwania uczniów i ich opiekunów.

 

KPCEN Bydgoszcz

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone